Seminár: Fotovoltika na Slovensku v roku 2013

Veronika Galeková
23. 09. 2012Vlaňajší seminár mal veľký úspech práve pre praktickosť a aktuálnosť informácií - vysoká hodnota pri veľmi priaznivých nákladoch - a pri tomto koncepte chceme zotrvať aj naďalej. 

Dátum: 4. októbra 2012, od 9:00 – 14:00 hod.

Miesto: kongresové centrum hotelu Technopol v Bratislave (Kutlíkova 17, Bratislava 5) 

Nosné témy:

1) Zmeny v legislatíve po 1. 8. 2012 (zákon 309/2009 a iné)

2) Malí výrobcovia elektriny z OZE do 10 kWp – aké sú ich povinnosti?

3) Predstava vízie novej podpory OZE na Slovensku - Net-metering

Zákon 656/2004

Podnikaním v energetike už nebude výroba elektriny v malom zdroji, avšak za podmienky že výrobca si nebude uplatňovať doplatok a jeho ročná produkcia nepresiahne 1,5 násobok jeho ročnej spotreby a je pripojený do DS. (§4, ods.3)

Ako sa to bude kontrolovať? Bude nutné dodať nejaké doklady o spotrebe domácnosti? Za aké dlhé obdobie? Vykomunikuje si to DS priamo s dodávateľom elektriny? Výrobcovi ostáva za dodanú elektrinu do DS vo forme prebytkov nárok na odplatu v hodnote celej ceny elektriny na straty.

Zákon 309/2009

Malý výrobca, ktorý si nebude uplatňovať doplatok na vyrobenú elektrinu, nebude musieť predkladať DS-ke potvrdenie o pôvode z OZE, oznámiť na URSO uplatnenie si podpory, kedže túto si uplatňovať ani nebude ak nechce byť charakterizovaný ako podnikateľ v energetike a ani nahlasovať pred pokladané množstvá výroby. Dochádza v praxi k nejaké zmene tlačív/formulárov, apod?

Každý výrobca elektriny z OZE do 10 kW, či už si podporu uplatňuje alebo nie, bude fakturovať iba raz ročne a to ako doplatok, tak aj cenu elektriny na straty.(článok III., ods.2, predpis   189/2012) - ako sa to bude riešiť v praxi? Čo s týmto rokom, ktorý je za polovicou?

Nemenej dôležitou témou pre náš seminár je aj téma Net-meteringu, Na túto tému pripravujeme na seminári diskusiu so zainteresovanými subjektami (DS, obchodnik s el. energiou a zástupca MH SR).

Počet miest na seminári je limitovaný, takže vám odporúčame prihlásiť sa čo najskôr. Prihlasovanie na mieste nebude možné.

Prvých 40 vstupov: 49,- eur

Vstupné do 1. 10. 2012: 69,- eur

Vstupné po 1. 10. 2012: 140,- eur

Od budúceho týždňa nájdete na stránkach www.sapi.sk podrobné aktualizované informácie o seminári. 

Prihlásiť na seminár sa môžte už dnes v on-line prihláške (klikom na link dolu), alebo klasickou prihláškou (na stiahnutie)

Tešíme sa na Vás!

Komentáre

Súvisiace

Registrácia na SAPI Energy Conference 2023 je oficiálne spustená

Od dnešného dňa máte možnosť zaregistrovať sa na tohtoročnú SAPI Energy Conference, ktorá sa uskutoční 4. a 5. októbra v Hoteli Senec. Dvojdňový program, ako aj registračný formulár, môžete nájsť na našej webovej stránke.

03. 05. 2023VIAC

 

Biznis Tuesdays - Výstavba a prevádzka vlastného fotovoltického zdroja elektriny

V časoch pretrvávajúcej neistoty pri cenách energií a postupného uvoľňovania bariér na pripájanie nových obnoviteľných zdrojov je čoraz viac spotrebiteľov motivovaných k investícii do vlastného fotovoltického zdroja elektriny, ktorého súčasťou je často aj akumulácia elektriny. S produkciou vlastnej elektriny sa však nespájajú iba benefity, ale aj určité legislatívne povinnosti, ktoré musí aktívny odberateľ spĺňať.

07. 02. 2023VIAC

 

Biznis Tuesdays - Nová energetická legislatíva a jej dopady na odvetvie OZE

Aj Vás zaujíma, čo sa tento rok zmenilo v najdôležitejších energetických zákonoch? Príďte sa to dozvedieť priamo od odborníkov

11. 11. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek