SAPI privítala partnerov z medzinárodného projektu

SAPI
14. 02. 2024Začiatkom februára sme mali česť privítať našich partnerov z ďalšieho projektu, ktorý podporila Európska klimatická iniciatíva (EUKI) a ktorého je SAPI súčasťou - From Plans to Reality: Renewable Chance for Future

Súčasťou konzorcia sú okrem SAPI aj chorvátska organizácia Argonauta, Svaz moderní energetiky a Solární asociace, ktorá figuruje ako vedúci člen konzorcia. Zámerom projektu je analýza súčasných strategických dokumentov, vrátane Integrovaného národného energetického a klimatického plánu, a príprava zelených scenárov, pomocou ktorých by sa mala v nadchádzajúcich rokoch formovať energetická legislatíva. Projekt bude trvať až do konca roku 2025 a naprieč celými dvoma rokmi sa budeme s Vami neprestajne deliť o nové zistenia a výsledky.

Komentáre

Súvisiace

Rozvoj energetických komunít na Slovensku podporí medzinárodný projekt vedený SAPI

Ďalší z medzinárodných projektov, na ktorých Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI) spolupracuje je projekt COMMENCE – Community Energy in Central Europe.

06. 03. 2024VIAC

 

SAPI privítala partnerov z medzinárodného projektu COMMENCE - Community Energy in Central Europe

Minulý týždeň sme mali ako vedúci konzorcia tú česť privítať našich partnerov z projektu COMMENCE - Community Energy in Central Europe, ktorý podporila Európska klimatická iniciatíva (EUKI).

31. 01. 2024VIAC

 

Spojenie fotovoltiky a železničnej dopravy môže byť v Nemecku onedlho realitou

Britská spoločnosť Bankset Energy odštartovala v Nemecku testovanie fotovoltických panelov umiestnených na železničných podvaloch. Nemecká železničná sieť dosahuje dĺžky viac ako 60 tisíc kilometrov, ktoré môžu byť využité na výrobu zelenej energie.

27. 07. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek