Rozvoj OZE na Slovensku stále nenapĺňa očakávania

SAPI
18. 08. 2021Všimli sme si, že sa v médiách začína hovoriť o solárnom boome, ktorý má byť dôsledkom nedávnych opatrení ÚRSO. O boome ale rozhodne nemožno hovoriť, kým štát neodstráni prekážky rozvoja OZE, na ktoré dlhodobo upozorňujeme. Istote na strane investorov neprispel ani nútený repowering, ktorý MH SR pretlačilo napriek varovaniam odborníkov. Na druhej strane musíme ministerstvo hospodárstva pochváliť za program Zelená domácnostiam II, ktorý sa teší veľkej obľube a SIEA tak v septembri mimoriadne uvoľní 5,2 milióna € na nové poukážky.

Komentáre

Súvisiace

SAPI: Zníženie G-komponentu nezaplatia spotrebitelia

Dnes (29. september 2021) skončilo medzirezortné pripomienkové konanie (MPK) k novele Zákona o podpore OZE. Novela prináša viacero komplexných zmien, spomedzi ktorých patrí medzi najkľúčovejšie problematika G-komponentu. Poplatok za prístup do distribučnej sústavy spôsobuje už roky obrovské problémy v slovenskej energetike.

29. 09. 2021VIAC

 

ÚRSO prehodnotí pripojovacie poplatky a G-komponent

Výška G-komponentu bude snáď konečne znížená. URSO dáva do pripomienkového konania návrh vyhlášky č. 18/2017 pričom poplatok za prístup do distribučnej sústavy (G-komponent) bude znížený z 30 % na 10 % hodnoty maximálnej rezervovanej kapacity, čo výrobcom ušetrí spolu vyše 30 miliónov eur ročne.

17. 09. 2021VIAC

 

SAPI: Solárny boom? Najskôr musí štát konečne pochopiť potenciál rozvoja slnečnej energie.

V kontexte plánu obnovy a avizovaných krokov ÚRSO sa v médiách začína hovoriť o novom solárnom boome. Naplniť tieto vízie však vôbec nebude tak jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Rozvoj slnečnej energie naďalej výrazne spomaľujú viaceré administratívne, regulačné či technické prekážky.

12. 08. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek