Rakúsko opäť ukazuje, že elektrina sa dá vyrábať i moderne

SAPI
24. 08. 2023Rakúsko by nám malo byť v energetike obrovským príkladom - nielen vďaka ich už teraz pôsobivému energetickému mixu, ale aj vďaka ochote skúšať nové technologické trendy. V rámci jej stratégie dosiahnuť klimatickú neutralitu do roku 2040 sa vedenie Viedne už od roku 2019 zaoberá možnosťou využitia agrivolitky

V súčasnosti sa na jednom z polí priamo na jej území nachádza až 400 bifaciálnych solárnych panelov, a hoci komplexná správa o projekte bude vypracovaná až koncom roka, už teraz dávajú najavo spokojnosť s projektom ako poľnohospodári, tak aj výrobca elektriny. Agrivoltika totiž zvýšila celkovú hodnotu využitého pozemku a mala pozitívny vplyv aj na biodiverzitu, pričom panely zaberajú iba približne 1% celej plochy.

Komentáre

Súvisiace

Záujem českých inštalatérov o obnoviteľné zdroje rýchlo rastie

Česká republika eviduje nielen rastúci záujem o inštaláciu fotovoltických zariadení, ale aj o rekvalifikáciu pracovnej sily. Hoci ešte nejaký čas potrvá, kým sa plne pokryjú potreby trhu a vyrieši sa problematika nedostatku inštalatérov, tento impulz dáva jasne najavo, že pracovníci vidia sektor OZE ako perspektívny a chcú sa v ňom pohybovať čoraz viac.

21. 09. 2023VIAC

 

Slovenský priemysel ozelenie - z Modernizačného fondu sa rozdelí takmer pol miliardy eur

Až šesť priemyselných podnikov uspelo pri žiadosti o financie z Modernizačného fondu na svoje projektové zámery. Najväčší podiel dostane košický U.S. Steel - až 300 miliónov eur bude môcť využiť na dekarbonizáciu svojej výroby skrz investície do elektrických pecí.

21. 09. 2023VIAC

 

V Česku narástol počet požiarov fotovoltiky spojených s jej neodbornou inštaláciou

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě informovala, že v priebehu prvého polroka zaznamenala už 45 prípadov požiaru fotovoltických inštalácií. Pre porovnanie, v predchádzajúcich rokoch nastalo približne 15 takýchto udalostí ročne.

07. 09. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek