Drevo v energetike: Akú perspektívu má biomasa vo výrobe tepla?

28.09.2022

SAPI
21. 09. 2022Pozvánka na diskusiu Drevo v energetike: Akú perspektívu má biomasa vo výrobe tepla?


28. septembra sa od 17:00 hod uskutoční panelová diskusia na tému Drevo v energetike: Akú perspektívu má biomasa vo výrobe tepla?  V súčasnej energetickej kríze hľadá Slovensko vhodnú náhradu za importovaný zemný plyn, a podľa lesníkov by mohla biomasa pokryť až 16% jeho spotreby.

Ako však oblasť biomasy zasiahnu nové pravidlá a novelizácia energetickej legislatívy? Na diskusii, ktorú organizuje EE CLUB, sa stretnú predstavitelia sektoru OZE, teplárenstva, rezortu pôdohospodárstva a advokácie. Panelisti budú, mimo iné, hľadať odpovede na tieto otázky:

·       Aký je potenciál biomasy vo výrobe tepla na Slovensku?

·       Koľko palivového dreva a koľko štiepky dokážu poskytnúť lesy?

·       Čo prinášajú legislatívne zmeny v slovenskej energetike?

Všetky informácie sú dostupné na stránkach Energie-portal.sk. Vstupenky na diskusiu, ktorá prebehne v Café Scherz v Bratislave, je možné zakúpiť si TU.

Komentáre

Súvisiace

Solární energie a akumulace v ČR

Už 30. mája nás v Prahe privíta Solární asociace na 7. ročníku konferencie Solární energie a akumulace v ČR. Počas celodenného programu sa otvoria najaktuálnejšie témy v oblasti obnoviteľných zdrojov.

16. 05. 2023VIAC

 

Registrácia na SAPI Energy Conference 2023 je oficiálne spustená

Od dnešného dňa máte možnosť zaregistrovať sa na tohtoročnú SAPI Energy Conference, ktorá sa uskutoční 4. a 5. októbra v Hoteli Senec. Dvojdňový program, ako aj registračný formulár, môžete nájsť na našej webovej stránke.

03. 05. 2023VIAC

 

Čo stojí v ceste využitia obnoviteľných zdrojov energií

Portál venergetike.sk prináša v spolupráci s Inštitútom pre energetickú bezpečnosť diskusiu zaujímavých hostí na túto tému v rámci už 5. online konferencie z cyklu SmartNRGForum.

17. 04. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek