Plávajúce solárne elektrárne ako príklad dobrej praxe

SAPI
23. 06. 2022Nemecko opäť potvrdzuje svoju ambíciu byť európskym lídrom v oblasti rozvoja OZE. Developerská spoločnosť BayWa plánuje realizáciu jednej z najväčších plávajúcich fotovoltických elektrární v Nemecku. Elektráreň má byť postavená na jazere Silberesee III na ploche takmer 1,8 ha. Počet modulov má byť okolo 5 800 a ročná výroba bude predstavovať 3 milióny kWh. Podľa výkonného riaditeľa spoločnosti majú nevyužívané vodné plochy úžasný energetický potenciál. Ďalšou zaujímavosťou tohto projektu je fakt, že vzniká bez štátnej podpory. Témy ako agro-PV či plávajúce fotovoltické systémy sú čoraz horúcejšou oblasťou zelenej energetiky, preto ich budeme v SAPI pozorne sledovať. Prvú plávajúcu fotovoltickú elektráreň testujú od februára aj na Vltave.  


Komentáre

Súvisiace

Záujem českých inštalatérov o obnoviteľné zdroje rýchlo rastie

Česká republika eviduje nielen rastúci záujem o inštaláciu fotovoltických zariadení, ale aj o rekvalifikáciu pracovnej sily. Hoci ešte nejaký čas potrvá, kým sa plne pokryjú potreby trhu a vyrieši sa problematika nedostatku inštalatérov, tento impulz dáva jasne najavo, že pracovníci vidia sektor OZE ako perspektívny a chcú sa v ňom pohybovať čoraz viac.

21. 09. 2023VIAC

 

Slovenský priemysel ozelenie - z Modernizačného fondu sa rozdelí takmer pol miliardy eur

Až šesť priemyselných podnikov uspelo pri žiadosti o financie z Modernizačného fondu na svoje projektové zámery. Najväčší podiel dostane košický U.S. Steel - až 300 miliónov eur bude môcť využiť na dekarbonizáciu svojej výroby skrz investície do elektrických pecí.

21. 09. 2023VIAC

 

V Česku narástol počet požiarov fotovoltiky spojených s jej neodbornou inštaláciou

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě informovala, že v priebehu prvého polroka zaznamenala už 45 prípadov požiaru fotovoltických inštalácií. Pre porovnanie, v predchádzajúcich rokoch nastalo približne 15 takýchto udalostí ročne.

07. 09. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek