Plávajúce solárne elektrárne ako príklad dobrej praxe

SAPI
23. 06. 2022Nemecko opäť potvrdzuje svoju ambíciu byť európskym lídrom v oblasti rozvoja OZE. Developerská spoločnosť BayWa plánuje realizáciu jednej z najväčších plávajúcich fotovoltických elektrární v Nemecku. Elektráreň má byť postavená na jazere Silberesee III na ploche takmer 1,8 ha. Počet modulov má byť okolo 5 800 a ročná výroba bude predstavovať 3 milióny kWh. Podľa výkonného riaditeľa spoločnosti majú nevyužívané vodné plochy úžasný energetický potenciál. Ďalšou zaujímavosťou tohto projektu je fakt, že vzniká bez štátnej podpory. Témy ako agro-PV či plávajúce fotovoltické systémy sú čoraz horúcejšou oblasťou zelenej energetiky, preto ich budeme v SAPI pozorne sledovať. Prvú plávajúcu fotovoltickú elektráreň testujú od februára aj na Vltave.  


Komentáre

Súvisiace

Finančná správa upozorňuje na povinnosť registrácie

Rast záujmu o obnoviteľné zdroje na Slovensku si už všimol aj štát. Konkrétne finančná správa prostredníctvom médií ľudí upozornila na povinnosť registrácie na colnom úrade.

21. 03. 2023VIAC

 

Zelené budovy sa stávajú trendom

Téma uhlíkovej neutrality sa v uplynulom týždni opäť ocitla na stránkach slovenských médií. Postarala sa o to jednak SAPI, ale pridala sa aj zahraničná poradenská spoločnosť CBRE. Tá zverejnila prieskum, podľa ktorého chce až 84% firiem pracovať v energetický úsporných budovách, pričom 58% spoločností je ochotných platiť viac za nájom v budovách využívajúcich OZE.

15. 03. 2023VIAC

 

Štúdia SAPI: Slovensko neplní ani neambiciózne ciele rozvoja OZE. Kľúčovú úlohu môže zohrať strešná fotovoltika

Slovensko neplní vlastné ciele v oblasti rozvoja obnoviteľných zdrojov energie vyplývajúce z národných strategických dokumentov a výrazne tak zaostáva za svojimi európskymi partnermi. Vyplýva to zo záverov Správy o stave obnoviteľných zdrojov v slovenskej elektroenergetike za rok 2022, ktorú vypracovala a zverejnila Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI).

09. 03. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek