Plávajúce solárne elektrárne ako príklad dobrej praxe

SAPI
23. 06. 2022Nemecko opäť potvrdzuje svoju ambíciu byť európskym lídrom v oblasti rozvoja OZE. Developerská spoločnosť BayWa plánuje realizáciu jednej z najväčších plávajúcich fotovoltických elektrární v Nemecku. Elektráreň má byť postavená na jazere Silberesee III na ploche takmer 1,8 ha. Počet modulov má byť okolo 5 800 a ročná výroba bude predstavovať 3 milióny kWh. Podľa výkonného riaditeľa spoločnosti majú nevyužívané vodné plochy úžasný energetický potenciál. Ďalšou zaujímavosťou tohto projektu je fakt, že vzniká bez štátnej podpory. Témy ako agro-PV či plávajúce fotovoltické systémy sú čoraz horúcejšou oblasťou zelenej energetiky, preto ich budeme v SAPI pozorne sledovať. Prvú plávajúcu fotovoltickú elektráreň testujú od februára aj na Vltave.  


Komentáre

Súvisiace

Najväčšia asociácia presadzujúca rozvoj OZE mení názov

Najväčšia slovenská asociácia zameraná na obnoviteľné zdroje mení názov. Po novom sa Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI) bude volať „SAPI – Slovenská asociácia udržateľnej energetiky“.

17. 06. 2024VIAC

 

Predaj tepelných čerpadiel medziročne klesol, dlhodobo však stále zaznamenávajú rastúci trend

Pokles predaja tepelných čerpadiel zaznamenala v roku 2023 celá Európska únia. Kým celoeurópsky predaj klesol o približne 5 %, Slovensko zaznamenalo v porovnaní s rokom 2022 až 16 % pokles.

13. 06. 2024VIAC

 

Obnoviteľné zdroje v roku 2023 vyrobili vo svete takmer tretinu elektriny

Podľa štúdie londýnskeho think-tanku Ember vyprodukovali minulý rok obnoviteľné zdroje energie (OZE) celosvetovo takmer tretinu (30,3 %) elektrickej energie. Veterné elektrárne zvýšili svoju výrobu minulý rok o 10 %, pričom práve európske krajiny patria k lídrom z pohľadu podielu energie z vetra na celkovej výrobe elektriny.

16. 05. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek