OZE musia rásť, spomaliť ich môžu bariéry

SAPI
01. 06. 2022Prechod na obnoviteľné zdroje je dlhodobo nevyhnutný a dôsledky konfliktu na Ukrajine túto nevyhnutnosť len podčiarkli. Ako to už ale na Slovensku býva zvykom, fáza realizácie nemusí prebehnúť tak hladko, ako by sme všetci chceli. SKI v tomto smere upozornilo na veľkú administratívnu záťaž, ktoré môže investorov odrádzať. To však neplatí len pre firmy, ale aj pre domácnosti, ktorých záujem o OZE neustále rastie. Tu bude otázne, ako sa ďalej vyvinie program Zelená domácnostiam a na aké nové vylepšenia sa ešte môžeme od ministra hospodárstva tešiť.  

Komentáre

Súvisiace

Záujem českých inštalatérov o obnoviteľné zdroje rýchlo rastie

Česká republika eviduje nielen rastúci záujem o inštaláciu fotovoltických zariadení, ale aj o rekvalifikáciu pracovnej sily. Hoci ešte nejaký čas potrvá, kým sa plne pokryjú potreby trhu a vyrieši sa problematika nedostatku inštalatérov, tento impulz dáva jasne najavo, že pracovníci vidia sektor OZE ako perspektívny a chcú sa v ňom pohybovať čoraz viac.

21. 09. 2023VIAC

 

Slovenský priemysel ozelenie - z Modernizačného fondu sa rozdelí takmer pol miliardy eur

Až šesť priemyselných podnikov uspelo pri žiadosti o financie z Modernizačného fondu na svoje projektové zámery. Najväčší podiel dostane košický U.S. Steel - až 300 miliónov eur bude môcť využiť na dekarbonizáciu svojej výroby skrz investície do elektrických pecí.

21. 09. 2023VIAC

 

V Česku narástol počet požiarov fotovoltiky spojených s jej neodbornou inštaláciou

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě informovala, že v priebehu prvého polroka zaznamenala už 45 prípadov požiaru fotovoltických inštalácií. Pre porovnanie, v predchádzajúcich rokoch nastalo približne 15 takýchto udalostí ročne.

07. 09. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek