OZE musia rásť, spomaliť ich môžu bariéry

SAPI
01. 06. 2022Prechod na obnoviteľné zdroje je dlhodobo nevyhnutný a dôsledky konfliktu na Ukrajine túto nevyhnutnosť len podčiarkli. Ako to už ale na Slovensku býva zvykom, fáza realizácie nemusí prebehnúť tak hladko, ako by sme všetci chceli. SKI v tomto smere upozornilo na veľkú administratívnu záťaž, ktoré môže investorov odrádzať. To však neplatí len pre firmy, ale aj pre domácnosti, ktorých záujem o OZE neustále rastie. Tu bude otázne, ako sa ďalej vyvinie program Zelená domácnostiam a na aké nové vylepšenia sa ešte môžeme od ministra hospodárstva tešiť.  

Komentáre

Súvisiace

Finančná správa upozorňuje na povinnosť registrácie

Rast záujmu o obnoviteľné zdroje na Slovensku si už všimol aj štát. Konkrétne finančná správa prostredníctvom médií ľudí upozornila na povinnosť registrácie na colnom úrade.

21. 03. 2023VIAC

 

Zelené budovy sa stávajú trendom

Téma uhlíkovej neutrality sa v uplynulom týždni opäť ocitla na stránkach slovenských médií. Postarala sa o to jednak SAPI, ale pridala sa aj zahraničná poradenská spoločnosť CBRE. Tá zverejnila prieskum, podľa ktorého chce až 84% firiem pracovať v energetický úsporných budovách, pričom 58% spoločností je ochotných platiť viac za nájom v budovách využívajúcich OZE.

15. 03. 2023VIAC

 

Štúdia SAPI: Slovensko neplní ani neambiciózne ciele rozvoja OZE. Kľúčovú úlohu môže zohrať strešná fotovoltika

Slovensko neplní vlastné ciele v oblasti rozvoja obnoviteľných zdrojov energie vyplývajúce z národných strategických dokumentov a výrazne tak zaostáva za svojimi európskymi partnermi. Vyplýva to zo záverov Správy o stave obnoviteľných zdrojov v slovenskej elektroenergetike za rok 2022, ktorú vypracovala a zverejnila Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI).

09. 03. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek