OZE musia rásť, spomaliť ich môžu bariéry

SAPI
01. 06. 2022Prechod na obnoviteľné zdroje je dlhodobo nevyhnutný a dôsledky konfliktu na Ukrajine túto nevyhnutnosť len podčiarkli. Ako to už ale na Slovensku býva zvykom, fáza realizácie nemusí prebehnúť tak hladko, ako by sme všetci chceli. SKI v tomto smere upozornilo na veľkú administratívnu záťaž, ktoré môže investorov odrádzať. To však neplatí len pre firmy, ale aj pre domácnosti, ktorých záujem o OZE neustále rastie. Tu bude otázne, ako sa ďalej vyvinie program Zelená domácnostiam a na aké nové vylepšenia sa ešte môžeme od ministra hospodárstva tešiť.  

Komentáre

Súvisiace

Najväčšia asociácia presadzujúca rozvoj OZE mení názov

Najväčšia slovenská asociácia zameraná na obnoviteľné zdroje mení názov. Po novom sa Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI) bude volať „SAPI – Slovenská asociácia udržateľnej energetiky“.

17. 06. 2024VIAC

 

Predaj tepelných čerpadiel medziročne klesol, dlhodobo však stále zaznamenávajú rastúci trend

Pokles predaja tepelných čerpadiel zaznamenala v roku 2023 celá Európska únia. Kým celoeurópsky predaj klesol o približne 5 %, Slovensko zaznamenalo v porovnaní s rokom 2022 až 16 % pokles.

13. 06. 2024VIAC

 

Obnoviteľné zdroje v roku 2023 vyrobili vo svete takmer tretinu elektriny

Podľa štúdie londýnskeho think-tanku Ember vyprodukovali minulý rok obnoviteľné zdroje energie (OZE) celosvetovo takmer tretinu (30,3 %) elektrickej energie. Veterné elektrárne zvýšili svoju výrobu minulý rok o 10 %, pričom práve európske krajiny patria k lídrom z pohľadu podielu energie z vetra na celkovej výrobe elektriny.

16. 05. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek