Odborníci sa zhodujú, že OZE sú riešením energetickej krízy

SAPI
05. 10. 2022Možným riešeniam energetickej krízy sa tentoraz venoval FinReport, ktorý spomína dve hlavné možnosti, návrat k uhliu alebo prechod na OZE. Práve prechod na OZE sa podľa vyjadrení viacerých respondentov v článku javí ako to najlepšie možné riešenie v súčasnej dobe, no zároveň upozorňuje aj na negatívne externality v podobe krátkodobého zvýšenia cien energií, čo môže vyvolať nevôľu v spoločnosti. Zmeny sú však už prebiehajú a sú nevyhnutné, pričom k dobrému uváženiu našich ďalších krokov vyzýva čoraz viac osobností, vrátane napríklad Vedátora Samuela Kováčika.

Komentáre

Súvisiace

Záujem českých inštalatérov o obnoviteľné zdroje rýchlo rastie

Česká republika eviduje nielen rastúci záujem o inštaláciu fotovoltických zariadení, ale aj o rekvalifikáciu pracovnej sily. Hoci ešte nejaký čas potrvá, kým sa plne pokryjú potreby trhu a vyrieši sa problematika nedostatku inštalatérov, tento impulz dáva jasne najavo, že pracovníci vidia sektor OZE ako perspektívny a chcú sa v ňom pohybovať čoraz viac.

21. 09. 2023VIAC

 

Slovenský priemysel ozelenie - z Modernizačného fondu sa rozdelí takmer pol miliardy eur

Až šesť priemyselných podnikov uspelo pri žiadosti o financie z Modernizačného fondu na svoje projektové zámery. Najväčší podiel dostane košický U.S. Steel - až 300 miliónov eur bude môcť využiť na dekarbonizáciu svojej výroby skrz investície do elektrických pecí.

21. 09. 2023VIAC

 

V Česku narástol počet požiarov fotovoltiky spojených s jej neodbornou inštaláciou

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě informovala, že v priebehu prvého polroka zaznamenala už 45 prípadov požiaru fotovoltických inštalácií. Pre porovnanie, v predchádzajúcich rokoch nastalo približne 15 takýchto udalostí ročne.

07. 09. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek