Nový agrivoltický systém môže zväčšiť jeho flexibilitu a využitie

SAPI
16. 11. 2022V Taliansku sa testuje systém agrivoltických panelov, ktorý by mohol poskytnúť pestovateľom väčšiu flexibilitu pri ich využití. Namiesto stacionárnych panelov by mali byť využité panely schopné rotovať podľa potreby a aktuálneho umiestnenia slnka. Rotovať by boli schopné ako okolo svojej osi, tak aj okolo osi nosnej štruktúry, čo im poskytne väčšiu flexibilitu. Výhod tohto systému je viacero. Z pohľadu produkcie zelenej energie budú mať panely možnosť maximalizovať svoj výrobný potenciál. Čo sa týka farmárskej produkcie, tak tam bude môcť systém upraviť, koľko svetla panely pustia a aký veľký tieň vytvoria. Kým niektoré plodiny majú väčší prospech z tieňa, niektoré potrebujú pre správny rast priamy slnečný kontakt. Tému agrivoltiky SAPI pozorne sleduje a venovali sme jej aj priestor na našej SAPI Energy Conference 2022.

Komentáre

Súvisiace

Nemecko predstavilo stratégiu pre rozvoj fotovoltiky

Nemecko je dlhodobo vnímané ako jeden z hlavných aktérov, ktorí OZE promujú nielen verbálne, ale aj podnikajú reálne opatrenia. Nemecká vláda sa po novom bližšie pozrela aj samostatne na fotovoltiku ako čiastkovú technológiu, ktorú sprevádzajú nielen príležitosti, ale aj opatrenia, ktoré je potrebné prijať, aby mohla byť využitá naplno.

29. 03. 2023VIAC

 

OZE v roku 2022 narástli celosvetovo takmer o 10%

Medzinárodná agentúra pre obnoviteľné energie (IRENA) informovala, že celosvetová kapacita obnoviteľných zdrojov energie v minulom roku vzrástla o rekordných 295 GW, teda 9,6 percenta.

29. 03. 2023VIAC

 

Finančná správa upozorňuje na povinnosť registrácie

Rast záujmu o obnoviteľné zdroje na Slovensku si už všimol aj štát. Konkrétne finančná správa prostredníctvom médií ľudí upozornila na povinnosť registrácie na colnom úrade.

21. 03. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek