Nový agrivoltický systém môže zväčšiť jeho flexibilitu a využitie

SAPI
16. 11. 2022V Taliansku sa testuje systém agrivoltických panelov, ktorý by mohol poskytnúť pestovateľom väčšiu flexibilitu pri ich využití. Namiesto stacionárnych panelov by mali byť využité panely schopné rotovať podľa potreby a aktuálneho umiestnenia slnka. Rotovať by boli schopné ako okolo svojej osi, tak aj okolo osi nosnej štruktúry, čo im poskytne väčšiu flexibilitu. Výhod tohto systému je viacero. Z pohľadu produkcie zelenej energie budú mať panely možnosť maximalizovať svoj výrobný potenciál. Čo sa týka farmárskej produkcie, tak tam bude môcť systém upraviť, koľko svetla panely pustia a aký veľký tieň vytvoria. Kým niektoré plodiny majú väčší prospech z tieňa, niektoré potrebujú pre správny rast priamy slnečný kontakt. Tému agrivoltiky SAPI pozorne sleduje a venovali sme jej aj priestor na našej SAPI Energy Conference 2022.

Komentáre

Súvisiace

Aké pokroky sleduje Európa pri plávajúcich solárnych elektrárňach?

Solárne panely umiestnené na vode sú horlivo skúmanou technológiou vzhľadom na flexibilitu ich umiestnenia. Aj preto sa im začína venovať čoraz širšie spektrum európskych spoločností a komunít.

23. 11. 2022VIAC

 

Inštalácia fotovoltiky v českých pamiatkových zónach by sa mohla stať jednoduchšia

Ministerstvo kultury ČR a Národní památkový ústav pripravili metodiku, na základe ktorej by sa mali v budúcnosti posudzovať žiadosti o inštaláciu strešných solárnych panelov vo vymedzených pamiatkových zónach.

23. 11. 2022VIAC

 

Výroba batérií vo Voderadoch bude už čoskoro realitou

Slovenská spoločnosť na výrobu batérií InoBat je vo finálnej fáze prípravy svojho pilotného výrobného centra na Slovensku. Podľa najnovších informácií bude už začiatkom budúceho roka spoločnosti dodaná výrobná linka, ktorá pokryje celý proces výroby batérií do elektrických vozidiel, od prípravy batériových zmesí až po finálne testovanie hotových batériových článkov.

23. 11. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek