Nemecko schválilo definitívny zákaz plynových kotlov

SAPI
10. 05. 2023Nemecká vláda tak spravila prijatím zákona, podľa ktorého musia od budúceho roka  vykurovacie systémy poháňať obnoviteľné zdroje energie najmenej zo 65 percent. 

Takéto kritérium spĺňajú tepelné čerpadlá, diaľkové vykurovanie či hybridné tepelné čerpadlá s fosílnou zálohou. O tepelnej energetike prebieha diskusia aj na Slovensku, kde novelu zákona vrátila do parlamentu prezidentka. Rozhodnutie hlavy štátu je pre SAPI nie úplne pochopiteľné, keďže novela má zjednodušiť povoľovacie procesy pre nové OZE. NR SR teraz hlasovanie o novele presunula na júnové zasadnutie.  

Komentáre

Súvisiace

Česi spustili dotácie na podporu energetických spoločenstiev

V rámci Národního programu Životní prostředí, čerpajúceho prostriedky z Národního plánu obnovy, bola otvorená nová výzva zameraná na podporu vzniku energetických spoločenstiev

22. 11. 2023VIAC

 

V Česku prebieha diskusia o požiarnej (ne)bezpečnosti solárnych inštalácií

Bezpečnosť fotovoltických inštalácií je a zrejme aj dlho bude častou otázkou pri téme využitia solárnej energie. Už v minulosti sa objavila v českých médiách správa, že tu markantne stúpol počet požiarov inštalácií, pričom Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě už vtedy avizovala, že za touto štatistikou stoja najmä neodborné inštalácie.

22. 11. 2023VIAC

 

Prieskum ukázal, že u Slovákov vyhrávajú najmä obnoviteľné zdroje energií

Podľa septembrového prieskumu agentúry 2muse rastie u slovenských občanov podpora pre obnoviteľné zdroje masívnym tempom.

22. 11. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek