Nemecko schválilo definitívny zákaz plynových kotlov

SAPI
10. 05. 2023Nemecká vláda tak spravila prijatím zákona, podľa ktorého musia od budúceho roka  vykurovacie systémy poháňať obnoviteľné zdroje energie najmenej zo 65 percent. 

Takéto kritérium spĺňajú tepelné čerpadlá, diaľkové vykurovanie či hybridné tepelné čerpadlá s fosílnou zálohou. O tepelnej energetike prebieha diskusia aj na Slovensku, kde novelu zákona vrátila do parlamentu prezidentka. Rozhodnutie hlavy štátu je pre SAPI nie úplne pochopiteľné, keďže novela má zjednodušiť povoľovacie procesy pre nové OZE. NR SR teraz hlasovanie o novele presunula na júnové zasadnutie.  

Komentáre

Súvisiace

Zelené investície na Slovensku sa postupne rozbiehajú

Spoločnosti Hoval, ktorá sa zameriava najmä na výrobu kotlových systémov a klimatizačných systémov, schválila vláda investičnú pomoc vo forme úľavy na dani z príjmov vo výške osem miliónov eur.

31. 05. 2023VIAC

 

Zelené investície by mali v tomto roku prevýšiť investície do fosílnych palív

Pozornosť vzbudila správa Medzinárodnej energetickej agentúry (IEA) o svetových investíciách do energetiky (World Energy Investment, WEI). Podľa správy dosiahnu globálne investície do energetiky v roku 2023 približne 2,8 bilióna dolárov, z čoho by malo približne 1,7 bilióna dolárov ísť do rozvoja zelených technológií.

31. 05. 2023VIAC

 

Rozvoj OZE bude potrebovať investície do sietí

Uplynulý týždeň sa nám podarilo rozvíriť hladinu mediálnych vôd správou o štúdii think tanku Ember, ktorý hovoril o nevyužitom potenciáli OZE v regióne CEE, a ktorého využitie by mohlo stlačiť ceny energií až o 29%. V správe sme hovorili aj o potrebe rozvoja a inovovania distribučných a prenosových sústav, ktoré je možné spolufinancovať z programov EÚ.

24. 05. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek