Nemecko predstavilo stratégiu pre rozvoj fotovoltiky

SAPI
29. 03. 2023Nemecko je dlhodobo vnímané ako jeden z hlavných aktérov, ktorí OZE promujú nielen verbálne, ale aj podnikajú reálne opatrenia. Nemecká vláda sa po novom bližšie pozrela aj samostatne na fotovoltiku ako čiastkovú technológiu, ktorú sprevádzajú nielen príležitosti, ale aj opatrenia, ktoré je potrebné prijať, aby mohla byť využitá naplno. 

Aj preto tento mesiac ministerstvo hospodárstva a ochrany klímy vydalo fotovoltickú stratégiu, v ktorej rezort približuje kroky potrebné pre urýchlenie rozvoja fotovoltiky. Mimo iné sa tu napríklad spomína zjednodušenie administratívy a povoľovania, prispôsobenie stavebného zákona, rýchlejšie pripájanie do siete, ale aj vzdelávanie alebo ľahšie fungovanie pre nových aktérov v energetike. Všetky tieto opatrenia by sa zišli aj na slovenskom trhu – je však otázne, kedy by sme sa takejto prepracovanej stratégie mohli dočkať aj u nás.

Komentáre

Súvisiace

Zástupcovia vlády, ministerstiev, štátnej správy, firiem a profesijných organizácií hovorili za okrúhlym stolom o budúcnosti slovenskej energetiky

V utorok 16. apríla 2024 si za jeden stôl sadli zástupcovia ministerstiev a ďalších orgánov štátnej správy, firiem a asociácií pôsobiacich v energetike, aby spoločne prediskutovali očakávania a plány Slovenska na ceste k uhlíkovej neutralite.

18. 04. 2024VIAC

 

Európa zaznamenala rekordný pokles v emisiách

Od spustenia systému obchodovania s emisiami zaznamenala minulý rok Európa najväčší rekord v medziročnom poklese emisií uhlíka.

12. 04. 2024VIAC

 

Garantované energetické služby ostávajú napriek ich výhodám často nevyužité

Z ankety z dielne portálu EURACTIV vyplýva, že garantované energetické služby ostávajú pre mnohé samosprávy aj naďalej pomerne neznámou veličinou

12. 04. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek