Nemci definitívne odstavili jadro

SAPI
19. 04. 2023Kým krajiny G7 počas stretnutia v Japonsku prijali jadrové elektrárne ako vhodný zdroj nízko uhlíkovej elektriny, tak Nemecko sa s jadrovou energetikou definitívne rozlúčilo. 

Kým sa niektorí aktivisti tešia, iní upozorňujú na blížiace sa problémy. Nemecký trh totiž bude bojovať s nedostatkom energie, a to aj napriek masívnemu rozvoju OZE. Elektrina dovážaná napríklad aj zo Slovenska tiež nedokáže pokryť celý dopyt a odporcovia tohto rozhodnutia sa obávajú spúšťania fosílnych elektrární, ktoré predstavujú pre emisie ďaleko väčší problém ako jadro. Ide pravdepodobne o unáhlené rozhodnutie, no bude teraz zaujímavé sledovať, ako zamáva s nemeckou a pravdepodobne aj s európskou ekonomikou.

Komentáre

Súvisiace

Česi spustili dotácie na podporu energetických spoločenstiev

V rámci Národního programu Životní prostředí, čerpajúceho prostriedky z Národního plánu obnovy, bola otvorená nová výzva zameraná na podporu vzniku energetických spoločenstiev

22. 11. 2023VIAC

 

V Česku prebieha diskusia o požiarnej (ne)bezpečnosti solárnych inštalácií

Bezpečnosť fotovoltických inštalácií je a zrejme aj dlho bude častou otázkou pri téme využitia solárnej energie. Už v minulosti sa objavila v českých médiách správa, že tu markantne stúpol počet požiarov inštalácií, pričom Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě už vtedy avizovala, že za touto štatistikou stoja najmä neodborné inštalácie.

22. 11. 2023VIAC

 

Prieskum ukázal, že u Slovákov vyhrávajú najmä obnoviteľné zdroje energií

Podľa septembrového prieskumu agentúry 2muse rastie u slovenských občanov podpora pre obnoviteľné zdroje masívnym tempom.

22. 11. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek