Nedostatok plynu narušil koncept energetickej transformácie

SAPI
27. 07. 2022Kým čítame potešujúce správy o raste záujmu Slovákov o obnoviteľné zdroje, v Európe to tak zelené momentálne nie je. So znepokojením sledujeme vývoj energetickej krízy, ktorá s určitosťou povedie k návratu k spaľovaniu čierneho uhlia. Návrat k uhliu ohlásilo už dávnejšie Nemecko a Rakúsko a po minulotýždňovom vyhlásení komisie o zámere znížiť spotrebu plynu o 15% sa pridalo aj Holandsko. Ide o krajiny, ktoré postavili svoju stratégiu prechodu na zelenú energetiku na plyne. Komisia hovorí o dočasnom, krátkodobom riešení, no je otázne, ako budú členské štáty napredovať pri znižovaní spotreby plynu a transformácií na OZE. 

Komentáre

Súvisiace

Návratnosť investícií do OZE sa znižuje

O nové obnoviteľné zdroje majú investori záujem. Problémami sú skôr administratívne prekážky a sieťové poplatky, na ktoré neustále upozorňuje aj SAPI. Napriek týmto komplikáciám však dokážu byť napríklad fotovoltické, či veterné elektrárne stále rentabilné.

16. 08. 2022VIAC

 

Pozitívny príklad v oblasti teplárenstva z ČR

V susednej Českej republike oceňovali v rámci Dní teplárenstva a energetiky inovatívne projekty. V kategórii Rozvoj a využitie KVET a OZE v teplárenstve vyhral projekt Teplárne Brno EKOtelna s alternatívnymi zdrojmi.

03. 08. 2022VIAC

 

Spojenie fotovoltiky a železničnej dopravy môže byť v Nemecku onedlho realitou

Britská spoločnosť Bankset Energy odštartovala v Nemecku testovanie fotovoltických panelov umiestnených na železničných podvaloch. Nemecká železničná sieť dosahuje dĺžky viac ako 60 tisíc kilometrov, ktoré môžu byť využité na výrobu zelenej energie.

27. 07. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek