Nedostatok plynu narušil koncept energetickej transformácie

SAPI
27. 07. 2022Kým čítame potešujúce správy o raste záujmu Slovákov o obnoviteľné zdroje, v Európe to tak zelené momentálne nie je. So znepokojením sledujeme vývoj energetickej krízy, ktorá s určitosťou povedie k návratu k spaľovaniu čierneho uhlia. Návrat k uhliu ohlásilo už dávnejšie Nemecko a Rakúsko a po minulotýždňovom vyhlásení komisie o zámere znížiť spotrebu plynu o 15% sa pridalo aj Holandsko. Ide o krajiny, ktoré postavili svoju stratégiu prechodu na zelenú energetiku na plyne. Komisia hovorí o dočasnom, krátkodobom riešení, no je otázne, ako budú členské štáty napredovať pri znižovaní spotreby plynu a transformácií na OZE. 

Komentáre

Súvisiace

Nemecko predstavilo stratégiu pre rozvoj fotovoltiky

Nemecko je dlhodobo vnímané ako jeden z hlavných aktérov, ktorí OZE promujú nielen verbálne, ale aj podnikajú reálne opatrenia. Nemecká vláda sa po novom bližšie pozrela aj samostatne na fotovoltiku ako čiastkovú technológiu, ktorú sprevádzajú nielen príležitosti, ale aj opatrenia, ktoré je potrebné prijať, aby mohla byť využitá naplno.

29. 03. 2023VIAC

 

OZE v roku 2022 narástli celosvetovo takmer o 10%

Medzinárodná agentúra pre obnoviteľné energie (IRENA) informovala, že celosvetová kapacita obnoviteľných zdrojov energie v minulom roku vzrástla o rekordných 295 GW, teda 9,6 percenta.

29. 03. 2023VIAC

 

Finančná správa upozorňuje na povinnosť registrácie

Rast záujmu o obnoviteľné zdroje na Slovensku si už všimol aj štát. Konkrétne finančná správa prostredníctvom médií ľudí upozornila na povinnosť registrácie na colnom úrade.

21. 03. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek