Nedostatok plynu narušil koncept energetickej transformácie

SAPI
27. 07. 2022Kým čítame potešujúce správy o raste záujmu Slovákov o obnoviteľné zdroje, v Európe to tak zelené momentálne nie je. So znepokojením sledujeme vývoj energetickej krízy, ktorá s určitosťou povedie k návratu k spaľovaniu čierneho uhlia. Návrat k uhliu ohlásilo už dávnejšie Nemecko a Rakúsko a po minulotýždňovom vyhlásení komisie o zámere znížiť spotrebu plynu o 15% sa pridalo aj Holandsko. Ide o krajiny, ktoré postavili svoju stratégiu prechodu na zelenú energetiku na plyne. Komisia hovorí o dočasnom, krátkodobom riešení, no je otázne, ako budú členské štáty napredovať pri znižovaní spotreby plynu a transformácií na OZE. 

Komentáre

Súvisiace

Záujem českých inštalatérov o obnoviteľné zdroje rýchlo rastie

Česká republika eviduje nielen rastúci záujem o inštaláciu fotovoltických zariadení, ale aj o rekvalifikáciu pracovnej sily. Hoci ešte nejaký čas potrvá, kým sa plne pokryjú potreby trhu a vyrieši sa problematika nedostatku inštalatérov, tento impulz dáva jasne najavo, že pracovníci vidia sektor OZE ako perspektívny a chcú sa v ňom pohybovať čoraz viac.

21. 09. 2023VIAC

 

Slovenský priemysel ozelenie - z Modernizačného fondu sa rozdelí takmer pol miliardy eur

Až šesť priemyselných podnikov uspelo pri žiadosti o financie z Modernizačného fondu na svoje projektové zámery. Najväčší podiel dostane košický U.S. Steel - až 300 miliónov eur bude môcť využiť na dekarbonizáciu svojej výroby skrz investície do elektrických pecí.

21. 09. 2023VIAC

 

V Česku narástol počet požiarov fotovoltiky spojených s jej neodbornou inštaláciou

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě informovala, že v priebehu prvého polroka zaznamenala už 45 prípadov požiaru fotovoltických inštalácií. Pre porovnanie, v predchádzajúcich rokoch nastalo približne 15 takýchto udalostí ročne.

07. 09. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek