Návratnosť investícií do OZE sa znižuje

SAPI
16. 08. 2022O nové obnoviteľné zdroje majú investori záujem. Problémami sú skôr administratívne prekážky a sieťové poplatky, na ktoré neustále upozorňuje aj SAPI. Napriek týmto komplikáciám však dokážu byť napríklad fotovoltické, či veterné elektrárne stále rentabilné. Pri súčasných cenách elektriny môžeme pri väčších lokálnych zdrojoch hovoriť o návratnosti už od troch rokov, pričom aj keby ceny energií klesli, stále návratnosť nepresiahne 6 rokov, čo sú naozaj skvelé čísla. O návratnosti 6 rokov hovorí aj štúdia vedcov zo Stanfordovej univerzity, ktorí dokonca tvrdia, že ak by celý svet prešiel na OZE, tak by bola návratnosť investícií do 6 rokov. Energetická kríza bude čoraz silnejší motivátor pre subjekty na trhu a veríme, že prinesie výrazné zrýchlenie prechodu na zelenú energiu.

Komentáre

Súvisiace

Energetická transformácia pokračuje, OZE sú stále na vzostupe

Spoločnosť Ember zverejnila správu o využití obnoviteľných a fosílnych zdrojov v európskej elektroenergetike za rok 2023 a výsledky nás rozhodne tešia.

14. 02. 2024VIAC

 

Protimonopolný úrad vykonal inšpekcie u podnikateľov vo fotovoltike

Dňa 6. 2. 2024 vykonal Protimonopolný úrad Slovenskej republiky u podnikateľov pôsobiacich v sektore fotovoltiky na základe podozrenia z uzavretia dohody obmedzujúcej súťaž neohlásené inšpekcie.

14. 02. 2024VIAC

 

Analýza Medzinárodnej agentúry pre energiu ukazuje trajektóriu rozvoja OZE v nadchádzajúcich rokoch

Podľa analýzy Renewables 2023, ktorú vydala Medzinárodná agentúra pre energiu (IEA), pribudlo v tomto roku celosvetovo až 510 GW nových obnoviteľných zdrojov. Najväčší podiel mala solárna energia, ktorá tvorila až 75% tohtoročnej inštalovanej kapacity.

17. 01. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek