Národná konzultácia k návrhu Partnerskej dohody na roky 2021 – 2027 - pozvánka

SAPI
09. 11. 2020Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky Veronika Remišová organizuje historicky prvú Národnú konzultáciu k návrhu Partnerskej dohody na roky 2021 – 2027. Participatívny prístup považuje za dôležitý preto, aby vznikla čo najširšia spoločenská zhoda o tom, do akých oblastí budú eurofondy investované.

 

Národná konzultácia sa začína 12. novembra a pôjde o sériu online prezentácií odborníkmi, do ktorej bude môcť verejnosť vstupovať svojimi otázkami. Konzultácie budú tematicky rozdelené – bližšie informácie získate v priloženej tlačovej správe.

https://www.mirri.gov.sk/aktuality/cko/vicepremierka-remisova-vyzyva-odbornu-i-laicku-verejnost-na-narodnu-konzultaciu-k-eurofondom/

  

Prvé kolo bude mať názov: Ekologické Slovensko pre budúce generácie.

 

Prihlášku na účasť v konzultácii je možné nájsť na tejto stránke:

https://www.mirri.gov.sk/sekcie/cko/narodne-konzultacie-k-eurofondom-2021-2027/

 

Budeme radi, ak sa do tejto Národnej konzultácie zapojíte.

 

Ďakujeme za spoluprácu,

  

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR

  cid:image002.jpg@01D64E26.43B04E80  

Komentáre

Súvisiace

Od uhlia k biomase - Sme len na polceste k skutočne obnoviteľným zdrojom tepla

Dekarbonizácia v Európe dosiahne ďalší míľnik. V roku 2023 uzavrie Nórsko svoju poslednú uhoľnú baňu v Arktíde. Na Špicbergoch však okrem Nórov pôsobí aj ruská spoločnosť, ktorá s ťažbou plánuje naďalej pokračovať. Pozitívne trendy vnímať aj na Slovensku.

05. 10. 2021VIAC

 

Plynárom sa nepáči balíček Fit for 55

Blížiaci sa koniec éry využívania fosílnych palív vyvoláva dôležitú otázku o budúcnosti energetiky. Na jednej strane končia staré, znečisťujúce zdroje, no na strane druhej ešte siete ani legislatívy nie sú pripravené na väčší podiel a integráciu OZE. Dočasnou odpoveďou, zvlášť v krajinách ako Slovensko, má byť nízkouhlíkový zemný plyn.

17. 09. 2021VIAC

 

Výroba zelenej ocele môže významným spôsobom prispieť v boji proti klimatickej zmene

Kľúčom k jej výrobe je využívanie vodíka. Dôležité je, aby šlo o tzv. zelený vodík, teda vodík vyrobený z obnoviteľných zdrojov energie.

04. 09. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek