Národná konzultácia k návrhu Partnerskej dohody na roky 2021 – 2027 - pozvánka

SAPI
09. 11. 2020Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky Veronika Remišová organizuje historicky prvú Národnú konzultáciu k návrhu Partnerskej dohody na roky 2021 – 2027. Participatívny prístup považuje za dôležitý preto, aby vznikla čo najširšia spoločenská zhoda o tom, do akých oblastí budú eurofondy investované.

 

Národná konzultácia sa začína 12. novembra a pôjde o sériu online prezentácií odborníkmi, do ktorej bude môcť verejnosť vstupovať svojimi otázkami. Konzultácie budú tematicky rozdelené – bližšie informácie získate v priloženej tlačovej správe.

https://www.mirri.gov.sk/aktuality/cko/vicepremierka-remisova-vyzyva-odbornu-i-laicku-verejnost-na-narodnu-konzultaciu-k-eurofondom/

  

Prvé kolo bude mať názov: Ekologické Slovensko pre budúce generácie.

 

Prihlášku na účasť v konzultácii je možné nájsť na tejto stránke:

https://www.mirri.gov.sk/sekcie/cko/narodne-konzultacie-k-eurofondom-2021-2027/

 

Budeme radi, ak sa do tejto Národnej konzultácie zapojíte.

 

Ďakujeme za spoluprácu,

  

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR

  cid:image002.jpg@01D64E26.43B04E80  

Komentáre

Súvisiace

Zelené investície na Slovensku sa postupne rozbiehajú

Spoločnosti Hoval, ktorá sa zameriava najmä na výrobu kotlových systémov a klimatizačných systémov, schválila vláda investičnú pomoc vo forme úľavy na dani z príjmov vo výške osem miliónov eur.

31. 05. 2023VIAC

 

Zelené investície by mali v tomto roku prevýšiť investície do fosílnych palív

Pozornosť vzbudila správa Medzinárodnej energetickej agentúry (IEA) o svetových investíciách do energetiky (World Energy Investment, WEI). Podľa správy dosiahnu globálne investície do energetiky v roku 2023 približne 2,8 bilióna dolárov, z čoho by malo približne 1,7 bilióna dolárov ísť do rozvoja zelených technológií.

31. 05. 2023VIAC

 

Rozvoj OZE bude potrebovať investície do sietí

Uplynulý týždeň sa nám podarilo rozvíriť hladinu mediálnych vôd správou o štúdii think tanku Ember, ktorý hovoril o nevyužitom potenciáli OZE v regióne CEE, a ktorého využitie by mohlo stlačiť ceny energií až o 29%. V správe sme hovorili aj o potrebe rozvoja a inovovania distribučných a prenosových sústav, ktoré je možné spolufinancovať z programov EÚ.

24. 05. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek