MH SR organizuje online diskusiu k balíku Fit for 55

25.11.2021

19. 11. 2021MH SR organizuje online diskusiu k balíku Fit for 55

V nadväznosti na novú klimatickú ambíciu EÚ pre rok 2030 predstavila Európska komisia rozsiahly legislatívny balík Fit for 55. O návrhoch sa intenzívne diskutuje v rámci inštitúcií EÚ a členské štáty v Rade EÚ prezentujú odlišné názory na ponúkané opatrenia. Je však zrejmé, že dosiahnutie klimatických a energetických cieľov EÚ pre roky 2030 a 2050 je zároveň obrovskou spoločenskou a investičnou výzvou. S cieľom prispieť k otvorenej diskusii na národnej úrovni Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky organizuje dňa 25. novembra 2021 o 14:00 online panelovú diskusiu na tému „Energetický mix SR 2030 – na ceste ku klimatickej neutralite 2050“. Diskusia je organizovaná v rámci Konferencie o budúcnosti Európy. Diskusiu bude moderovať štátny tajomník Ministerstva hospodárstva Karol Galek a svojím príhovorom ju otvorí podpredseda Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad Maroš Šefčovičom. Pozvanie do panelovej diskusie prijali:  


Michal Kiča, štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR,

Peter Kremský, predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti NR SR,

Robert Hajšel, člen Európskeho parlamentu,

Norbert Kurilla, poradca prezidentky SR,

Tomáš Malatinský, prezident Slovenského plynárenského a naftového zväzu,

Branislav Strýček, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Slovenské elektrárne, a.s.

Radoslav Jonáš, generálny tajomník Združenia pre výrobu a využitie biopalív,

Juraj Zamkovský, výkonný riaditeľ Priatelia Zeme – CEPA.

Na podujatie je potrebná registrácia do 22. 11. 2021 na adrese fit55@mhsr.sk. Diskusia sa uskutoční na platforme Microsoft Teams. Ďalšie informácie nájdete tu. 

Komentáre

Súvisiace

SAPI na konferencii Smart Energetika 2022: Energetika mobilizuje všetky alternatívne zdroje

Je slovenská energetika pripravená zvládať zložitú situáciu? Ako ovplyvní podpora Ukrajiny a ekonomické sankcie voči Rusku trh s energiami a ako sa s dôsledkami vyrovnať? Zostanú klimatické ciele len papieri a budeme v novej situácii meniť rozvojové priority, podporené európskym Plánom obnovy a odolnosti?

21. 04. 2022VIAC

 

Podujatie SIEA: OZE ako alternatíva k fosílnym zdrojom energie

Pozývame vás na podujatie organizované Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou (SIEA), ktoré sa bude konať 5.5.2022 od 13:00 do 15:00 v rámci projektu SHREC s názvom OZE ako alternatíva k fosílnym zdrojom energie.

21. 04. 2022VIAC

 

OBNOVITEĽNÉ ZDROJE ENERGIE 2022

Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia, členská organizácia ZSVTS Stavebná fakulta STU Bratislava, Katedra technických zariadení budov Slovenská komora stavebných inžinierov Vás pozývajú na jubilejnú 20. konferenciu OBNOVITEĽNÉ ZDROJE ENERGIE 2022 na tému: ZNIŽOVANIE EMISIÍ SKLENÍKOVÝCH PLYNOV

13. 04. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek