MH SR organizuje online diskusiu k balíku Fit for 55

25.11.2021

19. 11. 2021MH SR organizuje online diskusiu k balíku Fit for 55

V nadväznosti na novú klimatickú ambíciu EÚ pre rok 2030 predstavila Európska komisia rozsiahly legislatívny balík Fit for 55. O návrhoch sa intenzívne diskutuje v rámci inštitúcií EÚ a členské štáty v Rade EÚ prezentujú odlišné názory na ponúkané opatrenia. Je však zrejmé, že dosiahnutie klimatických a energetických cieľov EÚ pre roky 2030 a 2050 je zároveň obrovskou spoločenskou a investičnou výzvou. S cieľom prispieť k otvorenej diskusii na národnej úrovni Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky organizuje dňa 25. novembra 2021 o 14:00 online panelovú diskusiu na tému „Energetický mix SR 2030 – na ceste ku klimatickej neutralite 2050“. Diskusia je organizovaná v rámci Konferencie o budúcnosti Európy. Diskusiu bude moderovať štátny tajomník Ministerstva hospodárstva Karol Galek a svojím príhovorom ju otvorí podpredseda Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad Maroš Šefčovičom. Pozvanie do panelovej diskusie prijali:  


Michal Kiča, štátny tajomník Ministerstva životného prostredia SR,

Peter Kremský, predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti NR SR,

Robert Hajšel, člen Európskeho parlamentu,

Norbert Kurilla, poradca prezidentky SR,

Tomáš Malatinský, prezident Slovenského plynárenského a naftového zväzu,

Branislav Strýček, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Slovenské elektrárne, a.s.

Radoslav Jonáš, generálny tajomník Združenia pre výrobu a využitie biopalív,

Juraj Zamkovský, výkonný riaditeľ Priatelia Zeme – CEPA.

Na podujatie je potrebná registrácia do 22. 11. 2021 na adrese fit55@mhsr.sk. Diskusia sa uskutoční na platforme Microsoft Teams. Ďalšie informácie nájdete tu. 

Komentáre

Súvisiace

Smart Energy Forum 2022

Ako hlavný rečník tu vystúpi Alfred Karlstetter generálny riaditeľ spoločnosti SolarEdge pre Európu. Vo svojej prednáške opíše hlavné trendy vo fotovoltike do roku 2025.

30. 09. 2022VIAC

 

VI. ročník konferencie SEA/EIA 2022

Slovenská agentúra životného prostredia v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky, Štátnou ochranou prírody Slovenskej republiky a Katedrou environmentálnej ekológie a manažmentu krajiny PriF UK Bratislava pripravili odbornú konferenciu k procesu SEA/EIA.

21. 09. 2022VIAC

 

Central European Energy Conference 2022

Pod záštitou premiéra Eduarda Hegera sa 21. novembra uskutoční konferencia Central European Energy Conference 2022. Sheraton Bratislava Hotel počas celodenného programu privíta predstaviteľov ministerstiev, medzivládnych a mimovládnych organizácií, výskumných centier a akadémie z celej Európy, ktorí budú diskutovať hneď o niekoľkých témach ovplyvňujúcich charakter súčasnej energetiky.

21. 09. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek