Klesajúce doplatky na OZE a KVET

SAPI
14. 09. 2020Minulý týždeň sme informovali, že z celkového objemu elektriny spotrebovanej v minulom roku na Slovensku tvorila elektrina vyrobená z obnoviteľných zdrojov energie (OZE) a podporená tzv. doplatkom 8,91 %. Číslam, ktoré zverejnil ÚRSO sa venoval aj energie-portal.sk, ktorý sa v článku venoval aj klesajúcej výške doplatkov. Hlavným dôvodom tohto poklesu je rastúca cena elektriny na burze.  

 

Komentáre

Súvisiace

NR SR dnes dala stopku Jahnátkovmu čiernemu zoznamu

Po 6 mesiacoch tvrdého boja dnes Národná rada SR schválila novelu Zákona o podpore OZE, ktorá vytvára spravodlivejší mechanizmus sankcionovania za nedoplatky na daniach a odvodoch a odstraňuje likvidačné následky na hospodársku životaschopnosť výrobcov elektriny z obnoviteľných zdrojov.

24. 09. 2020VIAC

 

SEVA navrhuje špeciálne tarify

V rámci zimného balíčka je Slovensko povinné transponovať Smernicu EU o spoločných pravidlách pre vnútorný trh s elektrinou, ktorá okrem iného zavádza aj povinné umožnenie zmlúv s dynamickou cenou elektriny. Slovenská asociácia pre elektromobilitu (SEVA) v tejto súvislosti navrhuje vznik dvoch špeciálnych e-taríf.

22. 09. 2020VIAC

 

Spotreba zelenej elektriny je na Slovensku takmer 9%

ÚRSO zverejnil čísla o spotrebe elektriny.

09. 09. 2020VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek