Hľadáme slovenské progresívne spoločnosti, ktoré chcú byť zelenšie !

SAPI
14. 09. 2020V SAPI máme rozbehnutých viacero väčších projektov a aktivít, no vždy sa snažíme nájsť čas a priestor aj na ďalšie, ktoré majú zmysel pre rozvoj OZE na Slovensku. Najnovšie sa zapájame do projektu nemeckého think tanku E3G financovaného z UK’s Department for Business, Energy & Industrial Strategy. Naším cieľom je nájsť 10 progresívnych slovenských spoločností, ktoré sa chcú „ozeleniť“ zvýšením podielu elektriny vyrobenej z OZE na vlastnej spotrebe. S vybranými spoločnosťami sa budeme rozprávať aj o tom, aké vnímajú prekážky pri snahe o dosiahnutie vyššie podielu OZE na spotrebe. Ak takúto spoločnosť vlastníte alebo v nej pracujete, prípadne o takejto spoločnosti viete, budeme radi, ak sa nám ozvete. Môžete len získať.

Komentáre

Súvisiace

Ako môže slovenský priemysel zostať v hre o nulové emisie

Klimatická konferencia OSN v Glasgowe nebola len o štátnych záväzkoch. Aj podniky si uvedomujú svoje vlastné záväzky a podpisujú iniciatívy, ktoré im v ich klimatických ambíciách môžu výrazne pomôcť. Podniky zo Strednej a Východnej Európy môžu počítať s pomocou mnohých iniciatív, ktoré im dokážu poskytnúť potrebné know-how.

18. 11. 2021VIAC

 

WORKSHOP: Úloha podnikov v rozvoji obnoviteľných zdrojov energie v regióne Strednej a Východnej Európy

Slovenské podniky mali možnosť zúčastniť sa online workshopu na tému udržateľného podnikania. Zistili na príklad ako financovať využívanie OZE a ako im v tom všetkom môže pomôcť kampaň Race to Zero.

12. 11. 2021VIAC

 

Veľké spoločnosti z krajín V4 apelujú na pomoc vlád pri dekarbonizácii

Členovia organizácie Visegrad+ for Renewable Energy (V+RE), vrátane Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI), uskutočnili medzi spoločnosťami pôsobiacimi v krajinách Vyšehradskej štvorky (V4) prieskum využiteľnosti obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Výsledky prieskumu medzi veľkými spotrebiteľmi energie naprieč všetkými odvetviami krajín V4 naznačujú veľký záujem spoločností o vlastnú výrobu alebo nákup elektriny z obnoviteľných zdrojov.

26. 03. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek