Fínska spoločnosť investuje do OZE v Šali

SAPI
16. 11. 2022Fínska spoločnosť Peikko sa tvárou v tvár narastajúcim cenám energií rozhodla pre obrovskú investíciu do vlastnej fotovoltiky. Panely za približne 400-tisíc eur majú vyrásť na strechách ich výrobných priestorov v Šali. Peikko, ako výrobca oceľových nosníkov, spadá do skupiny energeticky náročných odvetví, a náklady za energie spoločnosti narástli sedem až osemnásobne. Elektrina z nových panelov bude spotrebovaná v závode a pokryje 10% celkovej spotreby. Návratnosť celej investície má byť podľa spoločnosti pri súčasných cenách energií menej ako 5 rokov. Peikko nie je jediná väčšia spoločnosť, ktorá sa vydáva cestou samovýroby. Čoraz viac firiem z oblasti ťažkej výroby, ale aj z poľnohospodárskeho sektoru, oznamuje investície do obnoviteľných zdrojov. Ostáva veriť, že tento trend bude pokračovať – nielen krátka návratnosť, ale aj dlhodobé benefity môžu firmám značne pomôcť pri ich výrobe a ekonomickom prežití.

Komentáre

Súvisiace

Nemecko predstavilo stratégiu pre rozvoj fotovoltiky

Nemecko je dlhodobo vnímané ako jeden z hlavných aktérov, ktorí OZE promujú nielen verbálne, ale aj podnikajú reálne opatrenia. Nemecká vláda sa po novom bližšie pozrela aj samostatne na fotovoltiku ako čiastkovú technológiu, ktorú sprevádzajú nielen príležitosti, ale aj opatrenia, ktoré je potrebné prijať, aby mohla byť využitá naplno.

29. 03. 2023VIAC

 

OZE v roku 2022 narástli celosvetovo takmer o 10%

Medzinárodná agentúra pre obnoviteľné energie (IRENA) informovala, že celosvetová kapacita obnoviteľných zdrojov energie v minulom roku vzrástla o rekordných 295 GW, teda 9,6 percenta.

29. 03. 2023VIAC

 

Finančná správa upozorňuje na povinnosť registrácie

Rast záujmu o obnoviteľné zdroje na Slovensku si už všimol aj štát. Konkrétne finančná správa prostredníctvom médií ľudí upozornila na povinnosť registrácie na colnom úrade.

21. 03. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek