Fínska spoločnosť investuje do OZE v Šali

SAPI
16. 11. 2022Fínska spoločnosť Peikko sa tvárou v tvár narastajúcim cenám energií rozhodla pre obrovskú investíciu do vlastnej fotovoltiky. Panely za približne 400-tisíc eur majú vyrásť na strechách ich výrobných priestorov v Šali. Peikko, ako výrobca oceľových nosníkov, spadá do skupiny energeticky náročných odvetví, a náklady za energie spoločnosti narástli sedem až osemnásobne. Elektrina z nových panelov bude spotrebovaná v závode a pokryje 10% celkovej spotreby. Návratnosť celej investície má byť podľa spoločnosti pri súčasných cenách energií menej ako 5 rokov. Peikko nie je jediná väčšia spoločnosť, ktorá sa vydáva cestou samovýroby. Čoraz viac firiem z oblasti ťažkej výroby, ale aj z poľnohospodárskeho sektoru, oznamuje investície do obnoviteľných zdrojov. Ostáva veriť, že tento trend bude pokračovať – nielen krátka návratnosť, ale aj dlhodobé benefity môžu firmám značne pomôcť pri ich výrobe a ekonomickom prežití.

Komentáre

Súvisiace

Aké pokroky sleduje Európa pri plávajúcich solárnych elektrárňach?

Solárne panely umiestnené na vode sú horlivo skúmanou technológiou vzhľadom na flexibilitu ich umiestnenia. Aj preto sa im začína venovať čoraz širšie spektrum európskych spoločností a komunít.

23. 11. 2022VIAC

 

Inštalácia fotovoltiky v českých pamiatkových zónach by sa mohla stať jednoduchšia

Ministerstvo kultury ČR a Národní památkový ústav pripravili metodiku, na základe ktorej by sa mali v budúcnosti posudzovať žiadosti o inštaláciu strešných solárnych panelov vo vymedzených pamiatkových zónach.

23. 11. 2022VIAC

 

Výroba batérií vo Voderadoch bude už čoskoro realitou

Slovenská spoločnosť na výrobu batérií InoBat je vo finálnej fáze prípravy svojho pilotného výrobného centra na Slovensku. Podľa najnovších informácií bude už začiatkom budúceho roka spoločnosti dodaná výrobná linka, ktorá pokryje celý proces výroby batérií do elektrických vozidiel, od prípravy batériových zmesí až po finálne testovanie hotových batériových článkov.

23. 11. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek