Fínska spoločnosť investuje do OZE v Šali

SAPI
16. 11. 2022Fínska spoločnosť Peikko sa tvárou v tvár narastajúcim cenám energií rozhodla pre obrovskú investíciu do vlastnej fotovoltiky. Panely za približne 400-tisíc eur majú vyrásť na strechách ich výrobných priestorov v Šali. Peikko, ako výrobca oceľových nosníkov, spadá do skupiny energeticky náročných odvetví, a náklady za energie spoločnosti narástli sedem až osemnásobne. Elektrina z nových panelov bude spotrebovaná v závode a pokryje 10% celkovej spotreby. Návratnosť celej investície má byť podľa spoločnosti pri súčasných cenách energií menej ako 5 rokov. Peikko nie je jediná väčšia spoločnosť, ktorá sa vydáva cestou samovýroby. Čoraz viac firiem z oblasti ťažkej výroby, ale aj z poľnohospodárskeho sektoru, oznamuje investície do obnoviteľných zdrojov. Ostáva veriť, že tento trend bude pokračovať – nielen krátka návratnosť, ale aj dlhodobé benefity môžu firmám značne pomôcť pri ich výrobe a ekonomickom prežití.

Komentáre

Súvisiace

Záujem českých inštalatérov o obnoviteľné zdroje rýchlo rastie

Česká republika eviduje nielen rastúci záujem o inštaláciu fotovoltických zariadení, ale aj o rekvalifikáciu pracovnej sily. Hoci ešte nejaký čas potrvá, kým sa plne pokryjú potreby trhu a vyrieši sa problematika nedostatku inštalatérov, tento impulz dáva jasne najavo, že pracovníci vidia sektor OZE ako perspektívny a chcú sa v ňom pohybovať čoraz viac.

21. 09. 2023VIAC

 

Slovenský priemysel ozelenie - z Modernizačného fondu sa rozdelí takmer pol miliardy eur

Až šesť priemyselných podnikov uspelo pri žiadosti o financie z Modernizačného fondu na svoje projektové zámery. Najväčší podiel dostane košický U.S. Steel - až 300 miliónov eur bude môcť využiť na dekarbonizáciu svojej výroby skrz investície do elektrických pecí.

21. 09. 2023VIAC

 

V Česku narástol počet požiarov fotovoltiky spojených s jej neodbornou inštaláciou

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě informovala, že v priebehu prvého polroka zaznamenala už 45 prípadov požiaru fotovoltických inštalácií. Pre porovnanie, v predchádzajúcich rokoch nastalo približne 15 takýchto udalostí ročne.

07. 09. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek