Európska komisia prichádza s návrhom sprísňujúcim výrobu zeleného vodíka

SAPI
23. 06. 2022Prísne kritériá, ktoré navrhuje Európska komisia pre výrobu elektriny z OZE využívanú za účelom výroby zeleného vodíka môže podľa RWE spomaliť investície do tohto sektora. Komisia uvádza, že používanie vodíka z OZE môže viesť k úsporám v hospodárstve EÚ len vtedy, ak elektrolýza nevytlačí existujúce OZE zo siete a nepodporí tak výrobu energie z fosílnych zdrojov. V rámci návrhu Komisia navrhuje aj to, aby bolo od roku 2026 možné na výrobu zeleného vodíka využívať len energiu z nedotovaných solárnych a veterných elektrární. Balík REPowerEU predpokladá zvýšenie podielu výroby zeleného vodíka využívaného v sektore priemyslu na 75 % do roku 2030. Pôvodná ambícia z balíka opatrení Fit For 55 bola 50 %. Podľa údajov S&P Global Commodity Insight bude k naplneniu tohto cieľa potrebných takmer 7,8 milióna mt/rok zeleného vodíka. Konzultácia k návrhu Komisie prebieha do 17.6. 

Komentáre

Súvisiace

Záujem českých inštalatérov o obnoviteľné zdroje rýchlo rastie

Česká republika eviduje nielen rastúci záujem o inštaláciu fotovoltických zariadení, ale aj o rekvalifikáciu pracovnej sily. Hoci ešte nejaký čas potrvá, kým sa plne pokryjú potreby trhu a vyrieši sa problematika nedostatku inštalatérov, tento impulz dáva jasne najavo, že pracovníci vidia sektor OZE ako perspektívny a chcú sa v ňom pohybovať čoraz viac.

21. 09. 2023VIAC

 

Slovenský priemysel ozelenie - z Modernizačného fondu sa rozdelí takmer pol miliardy eur

Až šesť priemyselných podnikov uspelo pri žiadosti o financie z Modernizačného fondu na svoje projektové zámery. Najväčší podiel dostane košický U.S. Steel - až 300 miliónov eur bude môcť využiť na dekarbonizáciu svojej výroby skrz investície do elektrických pecí.

21. 09. 2023VIAC

 

V Česku narástol počet požiarov fotovoltiky spojených s jej neodbornou inštaláciou

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě informovala, že v priebehu prvého polroka zaznamenala už 45 prípadov požiaru fotovoltických inštalácií. Pre porovnanie, v predchádzajúcich rokoch nastalo približne 15 takýchto udalostí ročne.

07. 09. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek