Central European Energy Conference 2022

21.11.2022

SAPI
21. 09. 2022Energetická bezpečnosť, efektivita, a nové technológie – už v novembri na Central European Energy Conference 2022


Pod záštitou premiéra Eduarda Hegera sa 21. novembra uskutoční konferencia Central European Energy Conference 2022. Sheraton Bratislava Hotel počas celodenného programu privíta predstaviteľov ministerstiev, medzivládnych a mimovládnych organizácií, výskumných centier a akadémie z celej Európy, ktorí budú diskutovať hneď o niekoľkých témach ovplyvňujúcich charakter súčasnej energetiky.

Medzi politické a technologické aspekty, od ktorých sa očakáva veľký podiel na energetickej transformácii Európy, a ktoré budú na konferencie diskutované, patria napríklad:

·       Posilnenie energetickej bezpečnosti

·       Hľadanie náhrady za ruský zemný plyn

·       Nárast vodíkových technológií

·       Vývoj efektívnejších vykurovacích systémov

Všetky informácie o konferencii nájdete na stránkach Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku, ktorá udalosť organizuje. Celý program konferencie môžete nájsť TU.

Komentáre

Súvisiace

Solární energie a akumulace 2024

Dvojdenný formát tohtoročnej konferencie poskytne dostatočný priestor pre diskusiu o komplexných otázkach spojených s výrobou energie.

24. 04. 2024VIAC

 

Nová energetika, nové modely optimalizácie energetických nákladov

Hybridná (prezenčná & virtuálna) konferencia smart metering/smart grid (14. ročník)

17. 04. 2024VIAC

 

Energetické spoločenstvá a zdieľanie elektriny

Energetické spoločenstvá prinášajú pre svojich členov mnohé benefity vo viacerých krajinách Európskej únie. Pomáhajú tlmiť energetické krízy a cenové výkyvy na trhu s elektrinou. Decentralizovaná energetika sa dostala už aj na Slovensko a energetické spoločenstvá je možné vytvárať na úrovni vyšších územných celkov, obcí, malých podnikov a fyzických osôb.

06. 03. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek