Central European Energy Conference 2022

21.11.2022

SAPI
21. 09. 2022Energetická bezpečnosť, efektivita, a nové technológie – už v novembri na Central European Energy Conference 2022


Pod záštitou premiéra Eduarda Hegera sa 21. novembra uskutoční konferencia Central European Energy Conference 2022. Sheraton Bratislava Hotel počas celodenného programu privíta predstaviteľov ministerstiev, medzivládnych a mimovládnych organizácií, výskumných centier a akadémie z celej Európy, ktorí budú diskutovať hneď o niekoľkých témach ovplyvňujúcich charakter súčasnej energetiky.

Medzi politické a technologické aspekty, od ktorých sa očakáva veľký podiel na energetickej transformácii Európy, a ktoré budú na konferencie diskutované, patria napríklad:

·       Posilnenie energetickej bezpečnosti

·       Hľadanie náhrady za ruský zemný plyn

·       Nárast vodíkových technológií

·       Vývoj efektívnejších vykurovacích systémov

Všetky informácie o konferencii nájdete na stránkach Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku, ktorá udalosť organizuje. Celý program konferencie môžete nájsť TU.

Komentáre

Súvisiace

VI. ročník konferencie SEA/EIA 2022

Slovenská agentúra životného prostredia v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky, Štátnou ochranou prírody Slovenskej republiky a Katedrou environmentálnej ekológie a manažmentu krajiny PriF UK Bratislava pripravili odbornú konferenciu k procesu SEA/EIA.

21. 09. 2022VIAC

 

ENERGOFÓRUM® 2022

V polovici októbra Nízke Tatry ožijú a privítajú rôznorodých odborníkov na energetiku! V Hoteli Partizán sa totiž 13. a 14. októbra uskutoční už šestnásty ročník konferencie ENERGOFÓRUM®, na ktorej sa zídu experti z vládnej, mimovládnej, súkromnej i akademickej sféry, aby prebrali najaktuálnejšie a najhorúcejšie témy, ktoré v súčasnosti určujú energetickú politiku Slovenska.

21. 09. 2022VIAC

 

Drevo v energetike: Akú perspektívu má biomasa vo výrobe tepla?

Už 28. septembra sa od 17:00 hod uskutoční panelová diskusia na tému Drevo v energetike: Akú perspektívu má biomasa vo výrobe tepla? V súčasnej energetickej kríze hľadá Slovensko vhodnú náhradu za importovaný zemný plyn, a podľa lesníkov by mohla biomasa pokryť až 16% jeho spotreby.

21. 09. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek