EE CLUB: Aká je budúcnosť obnoviteľných zdrojov energie na Slovensku?

10.02.2022

SAPI
02. 02. 2022Pozývame Vás na diskusiu Environmental Economy Club na tému “Aká je budúcnosť obnoviteľných zdrojov energie na Slovensku?” Diskusia sa bude konať vo štvrtok 10.februára 2022 od 17:00 hod v Covorgingovom centre Cvernovka, Račianska 1575/78, Bratislava

Slovensko v roku 2022 čakajú veľké zmeny v energetickej legislatíve. Súvisia najmä s transpozíciou Zimného energetického balíčka EK a ovplyvnia aj sektor obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Čo z pohľadu OZE v elektroenergetike prinesie novela zákona o energetike a novela zákona o podpore VÚ KVET?

Diskutovať budú:

Moderátor: Radovan Potočár, šéfredaktor denníka Energie-portal.sk.

Vstupenky si môžete zakúpiť TU

Viac informácií o udalosti nájdete na stránke energie-portal.sk

Komentáre

Súvisiace

Ďalšia rana zo strany vlády pre obnoviteľné zdroje energie

Vláda SR v utorok schválila daň z mimoriadnych príjmov, ktorá sa dotkne aj elektrární vyrábajúcich z obnoviteľných zdrojov energie. Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE upozorňuje na ostrý rozpor s nariadením EÚ, z ktorého daň vychádza, ako aj rozpor s aktuálne platnou slovenskou legislatívou, keďže z príjmových stropov nie sú vylúčení mnohí výrobcovia elektriny z OZE, ktorí dostávajú podporu formou garantovaných výkupných cien.

29. 11. 2022VIAC

 

Smart Energy Forum 2022

Ako hlavný rečník tu vystúpi Alfred Karlstetter generálny riaditeľ spoločnosti SolarEdge pre Európu. Vo svojej prednáške opíše hlavné trendy vo fotovoltike do roku 2025.

30. 09. 2022VIAC

 

VI. ročník konferencie SEA/EIA 2022

Slovenská agentúra životného prostredia v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky, Štátnou ochranou prírody Slovenskej republiky a Katedrou environmentálnej ekológie a manažmentu krajiny PriF UK Bratislava pripravili odbornú konferenciu k procesu SEA/EIA.

21. 09. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek