Čistejšia energetika sa stáva trendom

SAPI
09. 02. 2021Sme veľmi radi, že náš člen, Slovenské elektrárne, sa správajú zeleno aj v skutočnosti. V roku 2020 totiž dodali až 95% elektrickej energie bez emisií. Pozitívne správy prichádzajú aj zo zahraničia. V Českých Budějoviciach  plánuje mesto vybudovať z teplárne zariadenie na energetické využitie odpadu (ZEVO). Veolia chce investovať do svojej teplárne v Kravinej, kde plánuje multipalivový kotol na biomasu. Nemci zas v Hamburgu plánujú premeniť uhoľnú elektráreň na vodíkovú. Dáni zas na mori plánujú postaviť obrovskú veternú elektráreň s batériovým úložiskom, ktorej produkcia by mohla zásobovať až 3 milióny domácností. Práve tieto malé krôčiky nás približujú k plneniu veľkých cieľov, ktoré sa možno kedysi zdali nereálne.

Komentáre

Súvisiace

SIEA zadotuje vodíkové technológie

SIEA vyhlásila novú výzvu pre projekty IPCEI

24. 11. 2020VIAC

 

Národná konzultácia k návrhu Partnerskej dohody na roky 2021 – 2027 - pozvánka

Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky Veronika Remišová organizuje historicky prvú Národnú konzultáciu k návrhu Partnerskej dohody na roky 2021 – 2027. Participatívny prístup považuje za dôležitý preto, aby vznikla čo najširšia spoločenská zhoda o tom, do akých oblastí budú eurofondy investované.

09. 11. 2020VIAC

 

Slováci podporujú OZE

Spoločnosť Nielsen Admosphere realizovala prieskum v období od 27. mája do 1. júna na vzorke 508 respondentov pri príležitosti konania prvej online energetickej konferencie Smart NRG Forum.

29. 06. 2020VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek