Čistejšia energetika sa stáva trendom

SAPI
09. 02. 2021Sme veľmi radi, že náš člen, Slovenské elektrárne, sa správajú zeleno aj v skutočnosti. V roku 2020 totiž dodali až 95% elektrickej energie bez emisií. Pozitívne správy prichádzajú aj zo zahraničia. V Českých Budějoviciach  plánuje mesto vybudovať z teplárne zariadenie na energetické využitie odpadu (ZEVO). Veolia chce investovať do svojej teplárne v Kravinej, kde plánuje multipalivový kotol na biomasu. Nemci zas v Hamburgu plánujú premeniť uhoľnú elektráreň na vodíkovú. Dáni zas na mori plánujú postaviť obrovskú veternú elektráreň s batériovým úložiskom, ktorej produkcia by mohla zásobovať až 3 milióny domácností. Práve tieto malé krôčiky nás približujú k plneniu veľkých cieľov, ktoré sa možno kedysi zdali nereálne.

Komentáre

Súvisiace

Energetická transformácia pokračuje, OZE sú stále na vzostupe

Spoločnosť Ember zverejnila správu o využití obnoviteľných a fosílnych zdrojov v európskej elektroenergetike za rok 2023 a výsledky nás rozhodne tešia.

14. 02. 2024VIAC

 

Protimonopolný úrad vykonal inšpekcie u podnikateľov vo fotovoltike

Dňa 6. 2. 2024 vykonal Protimonopolný úrad Slovenskej republiky u podnikateľov pôsobiacich v sektore fotovoltiky na základe podozrenia z uzavretia dohody obmedzujúcej súťaž neohlásené inšpekcie.

14. 02. 2024VIAC

 

Analýza Medzinárodnej agentúry pre energiu ukazuje trajektóriu rozvoja OZE v nadchádzajúcich rokoch

Podľa analýzy Renewables 2023, ktorú vydala Medzinárodná agentúra pre energiu (IEA), pribudlo v tomto roku celosvetovo až 510 GW nových obnoviteľných zdrojov. Najväčší podiel mala solárna energia, ktorá tvorila až 75% tohtoročnej inštalovanej kapacity.

17. 01. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek