Čistejšia energetika sa stáva trendom

SAPI
09. 02. 2021Sme veľmi radi, že náš člen, Slovenské elektrárne, sa správajú zeleno aj v skutočnosti. V roku 2020 totiž dodali až 95% elektrickej energie bez emisií. Pozitívne správy prichádzajú aj zo zahraničia. V Českých Budějoviciach  plánuje mesto vybudovať z teplárne zariadenie na energetické využitie odpadu (ZEVO). Veolia chce investovať do svojej teplárne v Kravinej, kde plánuje multipalivový kotol na biomasu. Nemci zas v Hamburgu plánujú premeniť uhoľnú elektráreň na vodíkovú. Dáni zas na mori plánujú postaviť obrovskú veternú elektráreň s batériovým úložiskom, ktorej produkcia by mohla zásobovať až 3 milióny domácností. Práve tieto malé krôčiky nás približujú k plneniu veľkých cieľov, ktoré sa možno kedysi zdali nereálne.

Komentáre

Súvisiace

Zelené investície na Slovensku sa postupne rozbiehajú

Spoločnosti Hoval, ktorá sa zameriava najmä na výrobu kotlových systémov a klimatizačných systémov, schválila vláda investičnú pomoc vo forme úľavy na dani z príjmov vo výške osem miliónov eur.

31. 05. 2023VIAC

 

Zelené investície by mali v tomto roku prevýšiť investície do fosílnych palív

Pozornosť vzbudila správa Medzinárodnej energetickej agentúry (IEA) o svetových investíciách do energetiky (World Energy Investment, WEI). Podľa správy dosiahnu globálne investície do energetiky v roku 2023 približne 2,8 bilióna dolárov, z čoho by malo približne 1,7 bilióna dolárov ísť do rozvoja zelených technológií.

31. 05. 2023VIAC

 

Rozvoj OZE bude potrebovať investície do sietí

Uplynulý týždeň sa nám podarilo rozvíriť hladinu mediálnych vôd správou o štúdii think tanku Ember, ktorý hovoril o nevyužitom potenciáli OZE v regióne CEE, a ktorého využitie by mohlo stlačiť ceny energií až o 29%. V správe sme hovorili aj o potrebe rozvoja a inovovania distribučných a prenosových sústav, ktoré je možné spolufinancovať z programov EÚ.

24. 05. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek