Čína stavia v púšti obrovskú hybridnú elektráreň, väčšinu z nej bude tvoriť fotovoltika a vietor

SAPI
18. 01. 2023O Číne sa bežne hovorí ako o jednom z najväčších znečisťovateľov ovzdušia a emitentov skleníkových plynov. Faktom však ostáva, že krajina spravila v ostatných rokoch v rozvoji obnoviteľných zdrojov obrovský progres a naďalej pokračuje. 

V púšti Kubuqi v autonómnej oblasti Vnútorné Mongolsko na severe krajiny už krajina zahájila výstavbu obrovskej púštnej elektrárne s inštalovanou kapacitou 16 GW, z čoho až 12 GW bude tvoriť fotovoltika a veterné elektrárne a 4 GW sú plánovené pre uhoľnú elektráreň. Podľa aktuálnych údajov do konca roku 2021 Čína nainštalovala 306 GW fotovoltiky a 328 GW veterných turbín, pričom v púštnych oblastiach momentálne prebieha výstavba fotovoltických elektrární s kapacitou približne 100 GW.

Komentáre

Súvisiace

Česi spustili dotácie na podporu energetických spoločenstiev

V rámci Národního programu Životní prostředí, čerpajúceho prostriedky z Národního plánu obnovy, bola otvorená nová výzva zameraná na podporu vzniku energetických spoločenstiev

22. 11. 2023VIAC

 

V Česku prebieha diskusia o požiarnej (ne)bezpečnosti solárnych inštalácií

Bezpečnosť fotovoltických inštalácií je a zrejme aj dlho bude častou otázkou pri téme využitia solárnej energie. Už v minulosti sa objavila v českých médiách správa, že tu markantne stúpol počet požiarov inštalácií, pričom Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě už vtedy avizovala, že za touto štatistikou stoja najmä neodborné inštalácie.

22. 11. 2023VIAC

 

Prieskum ukázal, že u Slovákov vyhrávajú najmä obnoviteľné zdroje energií

Podľa septembrového prieskumu agentúry 2muse rastie u slovenských občanov podpora pre obnoviteľné zdroje masívnym tempom.

22. 11. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek