Na celosvetovom rozvoji obnoviteľných zdrojov sa veľmi veľkou mierou podieľa aj Čína. Nie len ako výrobca lacných komponentov, ale predovšetkým ako výrobca zelenej energie. V krajine nájdete obrovské fotovoltické elektrárne, ale pýši sa aj megalomanskými projektami veterných turbín a to všetko v kontraste so skutočnosťou, že patrí stále medzi najväčších znečisťovateľov planéty. Klimatickú hrozbu si pravdepodobne uvedomuje aj čínska vláda, keďže krajina plánuje ďalší masívny rozvoj OZE. Príklad by si z ambicióznosti tejto ázijskej veľmoci mohlo zobrať aj Slovensko, v čase vojny na Ukrajine a historicky najvyšších cien energií by sme motiváciu mali mať dostatočnú.
Britská spoločnosť Bankset Energy odštartovala v Nemecku testovanie fotovoltických panelov umiestnených na železničných podvaloch. Nemecká železničná sieť dosahuje dĺžky viac ako 60 tisíc kilometrov, ktoré môžu byť využité na výrobu zelenej energie.
27. 07. 2022VIAC →
Projekt Danube InGrid je výsledkom spolupráce dvoch slovenských spoločností –Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy, a.s. (SEPS) a Západoslovenskej distribučnej, a.s. (ZSD) s maďarským prevádzkovateľom distribučnej sústavy E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt.
20. 07. 2022VIAC →
V Albánsku sa začala výstavba najväčšieho solárneho parku v regióne západného Balkánu. Solárny park Karavaster s rozlohou 196 ha pomenovaný podľa oblasti, v ktorej sa bude nachádzať, bude mať kapacitu 140 MW.
06. 07. 2022VIAC →
Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek