Čína plánuje ďalší masívny rozvoj OZE

SAPI
20. 04. 2022Na celosvetovom rozvoji obnoviteľných zdrojov sa veľmi veľkou mierou podieľa aj Čína. Nie len ako výrobca lacných komponentov, ale predovšetkým ako výrobca zelenej energie. V krajine nájdete obrovské fotovoltické elektrárne, ale pýši sa aj megalomanskými projektami veterných turbín a to všetko v kontraste so skutočnosťou, že patrí stále medzi najväčších znečisťovateľov planéty. Klimatickú hrozbu si pravdepodobne uvedomuje aj čínska vláda, keďže krajina plánuje ďalší masívny rozvoj OZE. Príklad by si z ambicióznosti tejto ázijskej veľmoci mohlo zobrať aj Slovensko, v čase vojny na Ukrajine a historicky najvyšších cien energií by sme motiváciu mali mať dostatočnú.

Komentáre

Súvisiace

Spojenie fotovoltiky a železničnej dopravy môže byť v Nemecku onedlho realitou

Britská spoločnosť Bankset Energy odštartovala v Nemecku testovanie fotovoltických panelov umiestnených na železničných podvaloch. Nemecká železničná sieť dosahuje dĺžky viac ako 60 tisíc kilometrov, ktoré môžu byť využité na výrobu zelenej energie.

27. 07. 2022VIAC

 

Smart Grid už aj na Slovensku

Projekt Danube InGrid je výsledkom spolupráce dvoch slovenských spoločností –Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy, a.s. (SEPS) a Západoslovenskej distribučnej, a.s. (ZSD) s maďarským prevádzkovateľom distribučnej sústavy E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt.

20. 07. 2022VIAC

 

Albánsko spúšťa výstavbu doteraz najväčšej solárnej elektrárne

V Albánsku sa začala výstavba najväčšieho solárneho parku v regióne západného Balkánu. Solárny park Karavaster s rozlohou 196 ha pomenovaný podľa oblasti, v ktorej sa bude nachádzať, bude mať kapacitu 140 MW.

06. 07. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek