Cestou z energetickej kríze je samovýroba

SAPI
07. 09. 2022Energetická kríza naberá na sile a blížiaca sa zima u mnohých vzbudzuje obavy. Generálny riaditeľ Shell Ben van Beurden očakáva, že z dôvodu nedostatku plynu budú energie na prídel budú až niekoľko rokov. Na konferencii v Nórsku tiež povedal: „Môže sa stať, že nás čaká niekoľko zím, počas ktorých budeme musieť nejakým spôsobom nájsť riešenia prostredníctvom úspor v oblasti efektívnosti, prostredníctvom prídelov a veľmi rýchleho vybudovania alternatív, ktoré môžete mať, ako napríklad alternatívny dovoz plynu a dúfajme, že aj alternatívne zdroje energie." Najspoľahlivejšou cestou pre domácnosti je v súčasnosti výroba vlastnej elektrickej energie, v kombinácii s energetickou efektívnosťou, teda koncept, o ktorom sa na európskej úrovni hovorí už roky, no na Slovensku chýbala, a podľa niektorých stále chýba, politická vôľa.

Komentáre

Súvisiace

Nemecko predstavilo stratégiu pre rozvoj fotovoltiky

Nemecko je dlhodobo vnímané ako jeden z hlavných aktérov, ktorí OZE promujú nielen verbálne, ale aj podnikajú reálne opatrenia. Nemecká vláda sa po novom bližšie pozrela aj samostatne na fotovoltiku ako čiastkovú technológiu, ktorú sprevádzajú nielen príležitosti, ale aj opatrenia, ktoré je potrebné prijať, aby mohla byť využitá naplno.

29. 03. 2023VIAC

 

OZE v roku 2022 narástli celosvetovo takmer o 10%

Medzinárodná agentúra pre obnoviteľné energie (IRENA) informovala, že celosvetová kapacita obnoviteľných zdrojov energie v minulom roku vzrástla o rekordných 295 GW, teda 9,6 percenta.

29. 03. 2023VIAC

 

Finančná správa upozorňuje na povinnosť registrácie

Rast záujmu o obnoviteľné zdroje na Slovensku si už všimol aj štát. Konkrétne finančná správa prostredníctvom médií ľudí upozornila na povinnosť registrácie na colnom úrade.

21. 03. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek