Česká republika ide príkladom v podpore OZE

SAPI
15. 03. 2023Od zmeny vlády v roku 2020 si mnohí zástancovia zelenej energie sľubovali veľa. Nová vláda dokonca vo svojich cieľoch podporu OZE spomínala a Ministerstvo hospodárstva aj podniklo niektoré dôležité kroky. Žiaľ, stále máme ďaleko k masívnemu rozvoju zelených zdrojov. 

Naopak, česká vláda ukázala, kadiaľ môže viesť cesta, ak je záujem politikov skutočný a nie len deklarovaný. Do dvoch rokov totiž podporí až 200-tisíc fotovoltických zariadení na strechách, čo je dvojnásobok oproti cieľu v programovom vyhlásení. Vidíte aj vy ten ostrý kontrast s krokmi slovenskej vlády, ktorá neplní ani len tie málo ambiciózne ciele? A aby dobrých správ z Českej republiky nebolo málo, škótska spoločnosť na skladovanie energie Gravitricity chce pomocou vlastných technológií zmeniť bývalú uhoľnú baňu v Českej republike na prvý gravitačný zásobník energie v Európe. Veríme, že nás Česká republika nebude inšpirovať len na úrovni hláv štátov, ale že si tieto kroky všimnú aj členovia súčasnej a hlavne budúcich vlád.

Komentáre

Súvisiace

Profesijné združenia žiadajú, aby sa čo najskôr spustilo energetické dátové centrum

Šesť z najvýznamnejších asociácií a záujmových združení pôsobiacich v oblasti energetiky a elektromobility sa v utorok obrátilo na ministra hospodárstva Karla Hirmana, SEPS a ÚRSO so žiadosťou o zabezpečenie čo najrýchlejšieho spustenia projektu energetického dátového centra, aby tak účastníci trhu s elektrinou mohli naplno využívať všetky možnosti a práva vyplývajúce zo smernice o novom dizajne trhu s elektrinou.

19. 01. 2023VIAC

 

Batérie v miliónoch – rok 2022 zaznamenal rekordný rast vo využívaní batériových energetických úložísk

Podľa poslednej analýzy asociácie SolarPower Europe, ktorej členom je aj SAPI, má dnes vyše milióna európskych domácností nainštalované batériové úložisko.

15. 12. 2022VIAC

 

Výroba batérií vo Voderadoch bude už čoskoro realitou

Slovenská spoločnosť na výrobu batérií InoBat je vo finálnej fáze prípravy svojho pilotného výrobného centra na Slovensku. Podľa najnovších informácií bude už začiatkom budúceho roka spoločnosti dodaná výrobná linka, ktorá pokryje celý proces výroby batérií do elektrických vozidiel, od prípravy batériových zmesí až po finálne testovanie hotových batériových článkov.

23. 11. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek