Začne Slovensko naplno využívať potenciál OZE?

SAPI
01. 03. 2022O potenciáli OZE začalo hovoriť aj hnutie Greenpeace, ktoré zdôrazňuje, že Slovensko má výborné predpoklady pre rozvoj zelených zdrojov, no napriek tomu je rozvoj pomalý. Na tento problém SAPI upozorňuje už roky a o konkrétnych príčinách písal minulý týždeň aj riaditeľa Ján Karaba pre portál Euractiv.sk. Je to smutné, keďže súčasná geopolitická situácia predpoklady na rozvoj OZE výrazne zlepšila a potvrdzuje to aj záujem investorov nie len na Slovensku, ale všade vo svete. Americká vláda napríklad minulý týždeň oznámila rekordnú investíciu 4,37 miliardy dolárov do veterných elektrární, ktoré majú vzniknúť pri pobreží New Yorku a New Jersey. Ministerstvo hospodárstva SR však sľubuje zverejnenie prvých výziev už v apríli a my predstaviteľom MH SR úprimne držíme palce, aby sa termín podarilo stihnúť.

Komentáre

Súvisiace

Česká republika ide príkladom v podpore OZE

Od zmeny vlády v roku 2020 si mnohí zástancovia zelenej energie sľubovali veľa. Nová vláda dokonca vo svojich cieľoch podporu OZE spomínala a Ministerstvo hospodárstva aj podniklo niektoré dôležité kroky. Žiaľ, stále máme ďaleko k masívnemu rozvoju zelených zdrojov.

15. 03. 2023VIAC

 

Profesijné združenia žiadajú, aby sa čo najskôr spustilo energetické dátové centrum

Šesť z najvýznamnejších asociácií a záujmových združení pôsobiacich v oblasti energetiky a elektromobility sa v utorok obrátilo na ministra hospodárstva Karla Hirmana, SEPS a ÚRSO so žiadosťou o zabezpečenie čo najrýchlejšieho spustenia projektu energetického dátového centra, aby tak účastníci trhu s elektrinou mohli naplno využívať všetky možnosti a práva vyplývajúce zo smernice o novom dizajne trhu s elektrinou.

19. 01. 2023VIAC

 

Vláda hovorí o dočasnom zastropovaní cien plynu a elektriny

Predstavitelia vlády začiatkom týždňa predstavili plán zastropovania drahých cien energií. Hoci ide zatiaľ iba o opatrenia pre firmy a podnikateľov, riešenia pre domácnosti by mali podľa ministra financií nasledovať maximálne do dvoch týždňov.

25. 10. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek