Výročný seminár SAPI „Fotovoltika a OZE v roku 2021“ bude vysielaný naživo zo štúdia - uskutoční sa už budúci týždeň

SAPI
21. 10. 2020TLAČOVÁ SPRÁVA

21. október 2020

   

Výročný seminár SAPI „Fotovoltika a OZE v roku 2021“ bude vysielaný naživo zo štúdia

 

Jubilejný, 10. ročník semináru SAPI, „Fotovoltika a OZE v roku 2021“ prinesie pre diváka hneď niekoľko zmien. V dôsledku aktuálneho vývoja pristúpila SAPI k zmene formátu a podujatie bude vysielané naživo, z profesionálneho štúdia. Historicky prvý raz tak nebude počet návštevníkov semináru limitovaný kapacitou sály a 27.10.2020 bude môcť sledovať naozaj každý, kto má o množstvo informácií, ktoré na podujatí odznejú, záujem.

 

Aj tento rok podujatie otvorí tie najaktuálnejšie témy. Hovoriť sa bude o vodíkovej stratégii Slovenska, inováciách v technológiách OZE, decentralizácii, implementácii Clean Energy Package a Zelenej obnove ekonomiky, o veternej energii, či o konkrétnych realizáciách a projektoch lokálnych zdrojov. Historicky po prvý raz za celú dekádu sa na seminári zúčastnia a budú v paneli diskutovať zástupcovia Ministerstva hospodárstva SR, SEPS, výrobcov energie a ÚRSO, za ktorý príde diskutovať priamo predseda Andrej Juris. Spoločne sa budú baviť o slovenskej obnoviteľnej energetike do roku 2030.

 

V prvom bloku bude Peter Hegeduš z Národnej vodíkovej asociácie Slovenska hovoriť o vodíkovej stratégii a úlohe OZE v nej. O praktických skúsenostiach s fotovoltickými systémami na strechách výrobných a priemyselných hál porozpráva Daniel Hrčka zo spoločnosti Viessmann, ktorá je generálnym partnerom podujatia. O riadení zdrojov pre zvyšovanie flexibility bude hovoriť Peter Simko zo spoločnosti Powerex.io, ktorá je partnerom podujatia a blok uzavrie témou Inovácie v technológiách energetických úložísk Pavol Krokoš zo spoločnosti Inobat, ktorá je jedným z hlavných partnerov seminára.

 

Clean Energy Package a Zelený reštart ekonomiky je názov druhého bloku, v ktorom člen výkonného výboru Ján Lacko odprezentuje odporúčania SAPI pre implementáciu tzv. Zimného balíčka. Martin Pitorák z Ministerstva hospodárstva SR priblíži na čo sa majú výrobcovia z OZE pripraviť v súvislosti s implementáciou balíčka čistej energie. Kto sú podľa balíčka noví účastníci na trhu a aká bude ich pozícia vysvetlí Mária Sadloňová z advokátskej kancelárie Eversheds Sutherland, ktorá je hlavným partnerom podujatia. Lívia Vaššáková z Úradu vlády SR povie v závere bloku viac o Zelenej ekonomike a rozvoji OZE v kontexte Plánu obnovy a odolnosti. 

 

Za vrchol podujatia môžeme považovať tretí blok, v ktorom budú naplnení NECP, potenciáli OZE, či prekážkach lepšej integrácie OZE diskutovať predseda ÚRSO Andrej Juris, Michal Pokorný zo SEPS, Karol Galek z Ministerstva hospodárstva SR, Pierre Poncik zo Slovenských elektrární a Pavol Poláček z advokátskej kancelárie Poláček & Partners, ktoré je hlavným partnerom semináru. Diskusiu bude moderovať riaditeľ SAPI Ján Karaba.

 

Podujatie vo veľkom štýle ukončí štvrtý blok, v ktorom sa bude hovoriť o developmente a realizácii projektov OZE. O bohaté skúsenosti zo zahraničia sa podelí generálny riaditeľ Eurowind Energy Jens Rasmussen. O potenciáli Power Purchase Agreements (PPA) pre rozvoj OZE povie Irena Gajewska z Polish Wind Energy Associacion. Jozef Hudák z Poláček & Partners vysvetlí povoľovacie procesy projektov OZE a posudzovanie EIA. Záver bloku aj semináru bude patriť Ladislavovi Slebodníkovi z Energia budúcnosti, ktorý sa povenuje potenciálu pre realizáciu projektov malých vodných elektrární na Slovensku.

 

Na podujatie, ktoré bude naživo vysielané dňa 27.10.2020, sa môžete ešte stále registrovať pomocou online formulára. Napriek nabitému programu a lákavým hosťom je základný registračný poplatok na seminár len 59 eur bez DPH, pričom členovia SAPI majú, už tradične, zľavu 30% z ceny vstupného. Špeciálnu cenu sme stanovili aj pre zástupcov štátnej správy - 45 EUR bez DPH. Každý registrovaný účastník dostane pred začiatkom seminára unikátny odkaz (link) a heslo, pomocou ktorého sa bude môcť na svojom zariadení pripojiť a podujatie sledovať.

 

Tešíme sa na virtuálne stretnutie.

  

Kontakt pre médiá:

Juraj Vedej, 0944 161 976, j.vedej@chapter4.sk

Komentáre

Súvisiace

SAPI Biznis Tuesday o veternej energii na Slovensku

Pridajte sa k nám a preskúmajte trh s veternou energiou a potenciál jej rozvoja na Slovensku. Toto exkluzívne podujatie poskytne komplexný prehľad o súčasnom stave, výzvach a príležitostiach v sektore veternej energetiky na Slovensku.

19. 02. 2024VIAC

 

SAPI ENERGY CONFERENCE 2024

Pozývame Vás na 14. ročník SAPI Energy Conference, ktorá sa uskutoční 22. a 23. mája v Hoteli Senec****.

01. 02. 2024VIAC

 

SAPI Biznis Tuesdays o recyklácii FV panelov na Slovensku

Ďalší odborný seminár zo série SAPI Biznis Tuesdays bude zameraný na tému recyklácie vyradených FV panelov v kontexte slovenskej legislatívy a praxe.

25. 10. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek