Viac lokálnych zdrojov v roku 2021

SAPI
27. 07. 2020Ministerstvo určilo limity pre pripájanie OZE, KVET a lokálnych zdrojov v roku 2021. Pozitívnou správou je, že ministerstvo sa naozaj vydáva cestou podpory prosumerov, kde správne zareagovalo na dopyt po lokálnych zdrojoch zvýšením limitu, predovšetkým na strednom a východnom Slovensku, kde sa celkový limit pre lokálne zdroje zhruba strojnásobí. Inštalované výkony, ktoré výrobcovia elektriny v jednotlivých distribučných sústavách v tomto roku nevyčerpajú, sa rovnako ako vlani budú prenášať na nasledujúci rok. Pri tom aký je ale dopyt po lokálnych zdrojoch nepredpokladáme, že by to bolo potrebné.

Komentáre

Súvisiace

Ministerstvo hospodárstva nestihlo ďalší termín

Celosvetový trend zachytený v predchádzajúcej správe je pozitívny, návrat do slovenských reálií nás však trošku schladí. Rezort hospodárstva totiž nestihol poslať Európskej komisii k 15. marcu správu o pokroku v plnení svojho národného energetického plánu.

05. 04. 2023VIAC

 

Česká republika ide príkladom v podpore OZE

Od zmeny vlády v roku 2020 si mnohí zástancovia zelenej energie sľubovali veľa. Nová vláda dokonca vo svojich cieľoch podporu OZE spomínala a Ministerstvo hospodárstva aj podniklo niektoré dôležité kroky. Žiaľ, stále máme ďaleko k masívnemu rozvoju zelených zdrojov.

15. 03. 2023VIAC

 

Profesijné združenia žiadajú, aby sa čo najskôr spustilo energetické dátové centrum

Šesť z najvýznamnejších asociácií a záujmových združení pôsobiacich v oblasti energetiky a elektromobility sa v utorok obrátilo na ministra hospodárstva Karla Hirmana, SEPS a ÚRSO so žiadosťou o zabezpečenie čo najrýchlejšieho spustenia projektu energetického dátového centra, aby tak účastníci trhu s elektrinou mohli naplno využívať všetky možnosti a práva vyplývajúce zo smernice o novom dizajne trhu s elektrinou.

19. 01. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek