Viac lokálnych zdrojov v roku 2021

SAPI
27. 07. 2020Ministerstvo určilo limity pre pripájanie OZE, KVET a lokálnych zdrojov v roku 2021. Pozitívnou správou je, že ministerstvo sa naozaj vydáva cestou podpory prosumerov, kde správne zareagovalo na dopyt po lokálnych zdrojoch zvýšením limitu, predovšetkým na strednom a východnom Slovensku, kde sa celkový limit pre lokálne zdroje zhruba strojnásobí. Inštalované výkony, ktoré výrobcovia elektriny v jednotlivých distribučných sústavách v tomto roku nevyčerpajú, sa rovnako ako vlani budú prenášať na nasledujúci rok. Pri tom aký je ale dopyt po lokálnych zdrojoch nepredpokladáme, že by to bolo potrebné.

Komentáre

Súvisiace

Nové OZE môžu paradoxne naraziť na postoj MŽP

Štátny tajomník MH SR podporil veternú energiu tvrdením, že výstavba veterných elektrární sa na Slovensku oplatí. Zároveň potvrdil, že záujem už prejavujú aj samosprávy, o ktorých sme hovorili, že budú kľúčovým prvkom pri plánovaní a realizácii nových projektov.

09. 11. 2021VIAC

 

SAPI: Zníženie G-komponentu nezaplatia spotrebitelia

Dnes (29. september 2021) skončilo medzirezortné pripomienkové konanie (MPK) k novele Zákona o podpore OZE. Novela prináša viacero komplexných zmien, spomedzi ktorých patrí medzi najkľúčovejšie problematika G-komponentu. Poplatok za prístup do distribučnej sústavy spôsobuje už roky obrovské problémy v slovenskej energetike.

29. 09. 2021VIAC

 

SAPI: Povinné predĺženie podpory spôsobí v elektroenergetike ďalšie komplikácie

V piatok schválil parlament povinnú prolongáciu podpory obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Výrobcovia budú schválenou novelou zákona o podpore OZE donútení pristúpiť na predĺženie podpory OZE o 5 rokov, pri alikvotnom znížení výšky podpory. Ide o ÚRSO-m avizovanú schému repoweringu, ktorý nakoniec repoweringom ani nebude.

06. 07. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek