Viac lokálnych zdrojov v roku 2021

SAPI
27. 07. 2020Ministerstvo určilo limity pre pripájanie OZE, KVET a lokálnych zdrojov v roku 2021. Pozitívnou správou je, že ministerstvo sa naozaj vydáva cestou podpory prosumerov, kde správne zareagovalo na dopyt po lokálnych zdrojoch zvýšením limitu, predovšetkým na strednom a východnom Slovensku, kde sa celkový limit pre lokálne zdroje zhruba strojnásobí. Inštalované výkony, ktoré výrobcovia elektriny v jednotlivých distribučných sústavách v tomto roku nevyčerpajú, sa rovnako ako vlani budú prenášať na nasledujúci rok. Pri tom aký je ale dopyt po lokálnych zdrojoch nepredpokladáme, že by to bolo potrebné.

Komentáre

Súvisiace

Slovensko podpísalo memorandum s japonským výrobcom fotovoltických panelov

Počas pracovnej cesty ministerky hospodárstva SR Denisy Sakovej prišlo i na tému fotovoltiky a jej rozvoja. Pani ministerka totiž podpísala memorandum o porozumení s japonským výrobcom solárnych panelov, spoločnosťou Sekisui Chemical.

14. 02. 2024VIAC

 

MH SR by malo prehodnotiť klimatické ciele v NECP

Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI) vyzýva Ministerstvo hospodárstva SR (MH SR), aby prehodnotilo klimatické ciele stanovené v Národnom energetickom a klimatickom pláne. Plánovaný podiel OZE na domácej spotrebe energie vo výške 23% je podľa asociácie málo ambiciózny, keďže Slovensko má ďaleko vyšší potenciál.

13. 02. 2024VIAC

 

Dôležitá diskusia o budúcnosti slovenskej energetiky

EURACTIV začiatkom týždňa organizoval ďalšiu zaujímavú diskusiu, tentokrát na tému bariér pri zavádzaní zelených zdrojov na Slovensku. Verejnosť, samosprávy aj firmy vnímajú obnoviteľné zdroje ako cestu k energetickej sebestačnosti a nižším cenám energií, no rozvoj OZE brzdia napríklad regulačné prekážky, nedostatok flexibility sústavy, pomalá digitalizácia a bariéry zdieľania energie.

28. 06. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek