Stretnutie výrobcov kvôli zmluvám o prístupe a distribúcii

SAPI
14. 02. 2019Novela zákona č. 309/2009, ktorá nadobudla platnosť v januári 2019, so sebou priniesla množstvo zmien v odvetví OZE - tak drobných, ako aj veľkých. SAPI sa týmto zmenám bude tento rok, ako profesijná organizácia, venovať s najväčšou pozornosťou a odbornosťou.


Prvou aktivitou bude v stredu 20. februára 2019 o 10:00 stretnutie výrobcov v Žiline.


Jednou z najcitlivejších zmien, ktorej sme venovali v SAPI množstvo času a energie, je G-komponent. V tejto veci sme iniciovali, financovali a úspešne uzavreli prelomový súdny spor v energetike a situáciu okolo kauzy aktívne monitorujeme. Zavedením povinných zmlúv o prístupe zákonnou formou od januára vznikli prakticky všetkým výrobcom identické povinnosti. Ako asociácia zastupujúca sektor OZE, a teda aj všetkých výrobcov, preto vnímame ako kľúčovú, vzájomnú koordináciu. 

 V priebehu uplynulých týždňov sa nám podarilo vytvoriť pracovnú skupinu naprieč sektorom, zloženú z členov SAPI, výrobcov elektriny a viacerých právnych kancelárií, ktorá analyzovala a posudzovala zasielané Zmluvy o prístupe, s cieľom predísť akýmkoľvek možným rizikám pre výrobcov a zároveň naplniť literu zákona.


V nadväznosti na to sme sa rozhodli zorganizovať aj stretnutie výrobcov, ktorého nosnou témou budú práve nové povinnosti súvisiace s prístupom do sústavy, ktoré bude potrebné mať vyriešené najneskôr do 31.3.2019.


Stretnutie sa uskutoční v stredu, dňa 20. februára 2019 od 10:00 hod v hoteli Holiday Inn v Žiline. Veríme, že sa nás zíde čo najviac. Budeme zároveň radi, ak informáciu o stretnutí prepošlete kolegom aj známym z odboru, aby nás bolo čo najviac. 

Prihláste sa, prosím vyplnením krátkeho formulára najneskôr do utorka 19. februára.

Komentáre

Súvisiace

Solární energie a akumulace v ČR

Už 30. mája nás v Prahe privíta Solární asociace na 7. ročníku konferencie Solární energie a akumulace v ČR. Počas celodenného programu sa otvoria najaktuálnejšie témy v oblasti obnoviteľných zdrojov.

16. 05. 2023VIAC

 

Registrácia na SAPI Energy Conference 2023 je oficiálne spustená

Od dnešného dňa máte možnosť zaregistrovať sa na tohtoročnú SAPI Energy Conference, ktorá sa uskutoční 4. a 5. októbra v Hoteli Senec. Dvojdňový program, ako aj registračný formulár, môžete nájsť na našej webovej stránke.

03. 05. 2023VIAC

 

Odkiaľ vietor fúka? Ako ďalej s  veternou energiou na Slovensku

Portál EURACTIV Slovensko Vás pozýva na online diskusiu s názvom Odkiaľ vietor fúka? Ako ďalej s  veternou energiou na Slovensku, ktorá sa uskutoční 18.4.2023 v čase od 10:00 do 11:30.

27. 03. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek