SAPI: Zelená domácnostiam je konečne nastavená zmysluplne

Ján Karaba

Juraj Vedej

SAPI
07. 06. 2022TLAČOVÁ SPRÁVA

7. jún 2022

   

SAPI: Zelená domácnostiam je konečne nastavená zmysluplne

 

Včerajšia tlačová konferencia ministra hospodárstva a generálneho riaditeľa Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry predstavila najnovšiu podobu programu Zelená domácnostiam. Po májovom fiasku sa ministrovi Sulíkovi a SIEA podarilo nájsť nastavenie, vďaka ktorému bude program fungovať spoľahlivo a efektívne.

 

Nové nastavenie programu Zelená domácnostiam, ktoré na tlačovej konferencii predstavili Richard Sulík a Peter Blaškovitš  sa stretlo s pozitívnymi reakciami zo strany sektora. Zelení energetici oceňujú návrat k podpore všetkých relevantných zdrojov, čo dáva domácnostiam možnosť výberu toho najlepšieho riešenia. Rovnako odborníci oceňujú aj samotný spôsob nastavenia podpory, vďaka ktorému je podpora dostupná prakticky pre každého, kto má o zelené zdroje záujem.

 

„Májové kolo programu Zelená domácnostiam bol veľký krok späť. Sme radi, že to pochopila SIEA aj minister Sulík a ešte viac nás teší, že zvážili naše pripomienky, ktoré prispeli k tomu, že aktuálne nastavenie je snáď najlepšie možné riešenie pre všetky strany, aké sme tu doteraz mali. Veríme, že spolupráca SAPI s Vládou a jej agentúrami sa bude naďalej prehlbovať a spoločne budeme nachádzať riešenia, ktoré pomôžu Slovensku plniť klimatické ciele,“ hodnotí riaditeľ SAPI Ján Karaba.

      

Kontakt pre médiá:

Juraj Vedej, 0944 161 976, j.vedej@chapter4.sk

 

 

Komentáre

Súvisiace

Minister Sulík prehodnotil kritéria programu Zelená domácnostiam

Po nedávnom fiasku s dotáciami pre domácnosti sa Zelená domácnostiam vracia k pôvodnej schéme a program bude podporovať všetky ciele. Je to výborná správa pre domácnosti aj pre celý sektor a veríme, že ďalšie nápady na zmeny už budú dlhšie konzultované s odbornou verejnosťou. Pozitívna správa je aj dodatočných 30 miliónov eur vyčlenených na najbližšie kolo a rovnako pozitívne vnímame aj kroky, ktoré majú viesť k tomu, aby sa k dotáciám mohol dostať každý, kto má reálny záujem.

08. 06. 2022VIAC

 

OZE musia rásť, spomaliť ich môžu bariéry

Prechod na obnoviteľné zdroje je dlhodobo nevyhnutný a dôsledky konfliktu na Ukrajine túto nevyhnutnosť len podčiarkli.

01. 06. 2022VIAC

 

Zelení energetici sa ohradili proti zmenám v programe Zelená domácnostiam

Zelená domácnostiam patrila doteraz medzi najúspešnejšie slovenské programy podpory rozvoja obnoviteľných zdrojov energie. Dlhé roky bol prakticky jediným nástrojom, vďaka ktorému si mnohé domácnosti OZE vôbec mohli dovoliť. Po novom by sa však podpora mala obmedziť len na tepelné čerpadlá, proti čomu sa ohradila väčšina odborných organizácií z energetického sektora. Podľa zelených energetikov ide o nesystémový zásah do už zavedenej a odskúšanej schémy podpory, ktorý významne narúša očakávania t

04. 05. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek