SAPI: Zelená domácnostiam je konečne nastavená zmysluplne

Ján Karaba

Juraj Vedej

SAPI
07. 06. 2022TLAČOVÁ SPRÁVA

7. jún 2022

   

SAPI: Zelená domácnostiam je konečne nastavená zmysluplne

 

Včerajšia tlačová konferencia ministra hospodárstva a generálneho riaditeľa Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry predstavila najnovšiu podobu programu Zelená domácnostiam. Po májovom fiasku sa ministrovi Sulíkovi a SIEA podarilo nájsť nastavenie, vďaka ktorému bude program fungovať spoľahlivo a efektívne.

 

Nové nastavenie programu Zelená domácnostiam, ktoré na tlačovej konferencii predstavili Richard Sulík a Peter Blaškovitš  sa stretlo s pozitívnymi reakciami zo strany sektora. Zelení energetici oceňujú návrat k podpore všetkých relevantných zdrojov, čo dáva domácnostiam možnosť výberu toho najlepšieho riešenia. Rovnako odborníci oceňujú aj samotný spôsob nastavenia podpory, vďaka ktorému je podpora dostupná prakticky pre každého, kto má o zelené zdroje záujem.

 

„Májové kolo programu Zelená domácnostiam bol veľký krok späť. Sme radi, že to pochopila SIEA aj minister Sulík a ešte viac nás teší, že zvážili naše pripomienky, ktoré prispeli k tomu, že aktuálne nastavenie je snáď najlepšie možné riešenie pre všetky strany, aké sme tu doteraz mali. Veríme, že spolupráca SAPI s Vládou a jej agentúrami sa bude naďalej prehlbovať a spoločne budeme nachádzať riešenia, ktoré pomôžu Slovensku plniť klimatické ciele,“ hodnotí riaditeľ SAPI Ján Karaba.

      

Kontakt pre médiá:

Juraj Vedej, 0944 161 976, j.vedej@chapter4.sk

 

 

Komentáre

Súvisiace

Záujem o OZE prevyšuje očakávania

Situácia na trhu nahráva obnoviteľným zdrojom. Tie už nepredstavujú len akýsi imidž firmy, ale stávajú sa konkurenčnou výhodou a firma, ktorá sa neskoro zobudí, môže v budúcnosti čeliť existenčným problémom.

07. 03. 2023VIAC

 

Nové formy podpory rozvoja OZE

Záujem o obnoviteľné zdroje zaujal aj RTVS, ktorá v krátkej reportáži poukázala na obrovský záujem domácností a tiež priblížila možnosti, ako získať podporu pre vlastné obnoviteľné zdroje.

22. 02. 2023VIAC

 

Minister Sulík prehodnotil kritéria programu Zelená domácnostiam

Po nedávnom fiasku s dotáciami pre domácnosti sa Zelená domácnostiam vracia k pôvodnej schéme a program bude podporovať všetky ciele. Je to výborná správa pre domácnosti aj pre celý sektor a veríme, že ďalšie nápady na zmeny už budú dlhšie konzultované s odbornou verejnosťou. Pozitívna správa je aj dodatočných 30 miliónov eur vyčlenených na najbližšie kolo a rovnako pozitívne vnímame aj kroky, ktoré majú viesť k tomu, aby sa k dotáciám mohol dostať každý, kto má reálny záujem.

08. 06. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek