SAPI na SME konferencii diskutovalo o energetickom mixe budúcnosti

01.01.1970

SAPI
25. 05. 2021SAPI sa prostredníctvom riaditeľa Jána Karabu zúčastnilo konferencie SME na tému „Udržateľná energetika je odvetvie budúcnosti.“ Ján Karaba diskutoval v dvoch tematických blokoch. Hneď v prvom bloku sa zúčastnil debaty o podobe energetického mixu, o ktorom diskutoval spolu s Ladislavom Mikom (Zastúpenie EK na Slovensku), Karolom Galekom (MH SR), Martinom Dudákom (SPP), Robertom Jambrichom (Slovenské elektrárne) a europoslancami Hajšelom a Hojsíkom. Ján Karaba zdôraznil, že Slovensko nie je v oblasti klimatickej politiky dosť ambiciózne a vyjadril názor, že ku klimatickej agende je potrebné postaviť sa čelom, čomu sa Slovensko zatiaľ vyhýba. Riaditeľ SAPI vyjadril tiež presvedčenie, že zvyšujúci sa dopyt po elektrickej energii treba pokryť z obnoviteľných zdrojov, pričom aktuálne sa ako najekonomickejšie javia fotovoltika a veterná energetika. V druhom diskusnom bloku s názvom ,,Zelená transformácia energetiky“ Ján Karaba pripomenul, že trh by mal byť nediskriminačný. Na Slovensku by mala byť cítiť väčšia snaha o dereguláciu energetiky, pričom úloha štátu je, aby samotní občania začali energetike viac rozumieť. Ján Karaba sa spolu s Szabolcsom Hodosym (URSO) a Ľubicou Ragulovou (EY) zhodli na potrebe novelizácie energetického zákona a definovaní termínov ako energetická komunita či akumulácia.

Komentáre

Súvisiace

Pozvánka na online diskusiu MH SR na tému Návrh novely zákona č. 309/2009 Z. z. – prolongácia podpory pre OZE

MH SR si vás dovoľuje touto cestou pozvať na online diskusiu MH SR na tému Návrh novely zákona č. 309/2009 Z. z. – prolongácia podpory pre OZE.

09. 06. 2021VIAC

 

Pozvánka na konferenciu „VYKUROVANIE 2021“

Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia v dňoch 21.-25.6.2021 organizuje 29. medzinárodnú vedecko-odbornú konferenciu so zahraničnou účasťou VYKUROVANIE 2021

09. 06. 2021VIAC

 

Diskusia: Zelená energia v čase klimatickej krízy

SKI v spolupráci so SAPI organizovala v piatok diskusiu pod názvom Zelená energia v čase v čase klimatickej krízy, ktorej sa za SAPI zúčastnil aj riaditeľ Ján Karaba, ktorý predstavil dokument „Kritériá udržateľnosti OZE“. Spolu s ním následne diskutoval aj Karol Galek, Michal Kiča, Martina Paulíková a Pavol Široký.

07. 06. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek