SAPI na SME konferencii diskutovalo o energetickom mixe budúcnosti

SAPI
25. 05. 2021SAPI sa prostredníctvom riaditeľa Jána Karabu zúčastnilo konferencie SME na tému „Udržateľná energetika je odvetvie budúcnosti.“ Ján Karaba diskutoval v dvoch tematických blokoch. Hneď v prvom bloku sa zúčastnil debaty o podobe energetického mixu, o ktorom diskutoval spolu s Ladislavom Mikom (Zastúpenie EK na Slovensku), Karolom Galekom (MH SR), Martinom Dudákom (SPP), Robertom Jambrichom (Slovenské elektrárne) a europoslancami Hajšelom a Hojsíkom. Ján Karaba zdôraznil, že Slovensko nie je v oblasti klimatickej politiky dosť ambiciózne a vyjadril názor, že ku klimatickej agende je potrebné postaviť sa čelom, čomu sa Slovensko zatiaľ vyhýba. Riaditeľ SAPI vyjadril tiež presvedčenie, že zvyšujúci sa dopyt po elektrickej energii treba pokryť z obnoviteľných zdrojov, pričom aktuálne sa ako najekonomickejšie javia fotovoltika a veterná energetika. V druhom diskusnom bloku s názvom ,,Zelená transformácia energetiky“ Ján Karaba pripomenul, že trh by mal byť nediskriminačný. Na Slovensku by mala byť cítiť väčšia snaha o dereguláciu energetiky, pričom úloha štátu je, aby samotní občania začali energetike viac rozumieť. Ján Karaba sa spolu s Szabolcsom Hodosym (URSO) a Ľubicou Ragulovou (EY) zhodli na potrebe novelizácie energetického zákona a definovaní termínov ako energetická komunita či akumulácia.

Komentáre

Súvisiace

Solární energie a akumulace v ČR

Už 30. mája nás v Prahe privíta Solární asociace na 7. ročníku konferencie Solární energie a akumulace v ČR. Počas celodenného programu sa otvoria najaktuálnejšie témy v oblasti obnoviteľných zdrojov.

16. 05. 2023VIAC

 

Registrácia na SAPI Energy Conference 2023 je oficiálne spustená

Od dnešného dňa máte možnosť zaregistrovať sa na tohtoročnú SAPI Energy Conference, ktorá sa uskutoční 4. a 5. októbra v Hoteli Senec. Dvojdňový program, ako aj registračný formulár, môžete nájsť na našej webovej stránke.

03. 05. 2023VIAC

 

Odkiaľ vietor fúka? Ako ďalej s  veternou energiou na Slovensku

Portál EURACTIV Slovensko Vás pozýva na online diskusiu s názvom Odkiaľ vietor fúka? Ako ďalej s  veternou energiou na Slovensku, ktorá sa uskutoční 18.4.2023 v čase od 10:00 do 11:30.

27. 03. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek