SAPI na SME konferencii diskutovalo o energetickom mixe budúcnosti

SAPI
25. 05. 2021SAPI sa prostredníctvom riaditeľa Jána Karabu zúčastnilo konferencie SME na tému „Udržateľná energetika je odvetvie budúcnosti.“ Ján Karaba diskutoval v dvoch tematických blokoch. Hneď v prvom bloku sa zúčastnil debaty o podobe energetického mixu, o ktorom diskutoval spolu s Ladislavom Mikom (Zastúpenie EK na Slovensku), Karolom Galekom (MH SR), Martinom Dudákom (SPP), Robertom Jambrichom (Slovenské elektrárne) a europoslancami Hajšelom a Hojsíkom. Ján Karaba zdôraznil, že Slovensko nie je v oblasti klimatickej politiky dosť ambiciózne a vyjadril názor, že ku klimatickej agende je potrebné postaviť sa čelom, čomu sa Slovensko zatiaľ vyhýba. Riaditeľ SAPI vyjadril tiež presvedčenie, že zvyšujúci sa dopyt po elektrickej energii treba pokryť z obnoviteľných zdrojov, pričom aktuálne sa ako najekonomickejšie javia fotovoltika a veterná energetika. V druhom diskusnom bloku s názvom ,,Zelená transformácia energetiky“ Ján Karaba pripomenul, že trh by mal byť nediskriminačný. Na Slovensku by mala byť cítiť väčšia snaha o dereguláciu energetiky, pričom úloha štátu je, aby samotní občania začali energetike viac rozumieť. Ján Karaba sa spolu s Szabolcsom Hodosym (URSO) a Ľubicou Ragulovou (EY) zhodli na potrebe novelizácie energetického zákona a definovaní termínov ako energetická komunita či akumulácia.

Komentáre

Súvisiace

Praha pozitívnym príkladom pre slovenské mestá v pláne na uhlíkovú neutralitu

Konferencia CEEC 21 priniesla zaujímavý panel vyhradený téme angažovanosti miest do dekarbonizačných snáh. Vedúce postavenie v snahách o dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2050 má v Českej republike hlavné mesto Praha, ktorá by mohla byť pozitívnym príkladom aj pre slovenské mestá.

29. 11. 2021VIAC

 

SAPI partnerom Bratislavských správcovských dní

Naša asociácia rozvíja aktivity v rôznych sektoroch a tento rok sme sa prémiovo stali aj partnerom podujatia, zameraného na využívanie OZE v bytových domoch - Bratislavské správcovské dni, ktoré prebehne v dňoch 10. a 11. novembra 2021.

02. 11. 2021VIAC

 

Pozvánka na Smart Energy Forum 11. novembra 2021 v Prahe.

O problematike agrovoltiky a aktuálnych trendoch vo fotovoltike budú diskutovať poprední svetoví experti už na 7. ročníku medzinárodnej konferencie Smart Energy Forum, ktorá sa uskutoční 11. novembra 2021 v Prahe.

02. 11. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek