Pozvánka na raňajky SAPI o 8:30 - Novela zákona č. 309/2018 pre výrobcov a investorov v OZE - KAPACITA NAPLNENÁ

Veronika Galeková

SAPI
26. 11. 2018Dovoľujeme si Vás pozvať na Biznis raňajky pre členov a priaznivcov SAPI, ktorých hlavnou témou budú praktické rady pre prevádzkovateľov OZE, vyplývajúce zo zákona č. 309/2018. Ako iste viete, zákon o podpore OZE prešiel rozsiahlou novelizáciou. Nie je jednoduché sa pre výrobcov a potenciálnych investorov zorientovať v novej spleti paragrafov, a preto sa SAPI rozhodlo tie najrizikovejšie a najdôležitejšie časti tohto sporného zákona vysvetliť a priblížiť širšej odbornej verejnosti. 

Prvá časť pracovných raňajok bude venovaná povinnostiam výrobcov OZE, vyplývajúcim z novely zákona č. 309/2009. Člen výkonného výboru SAPI, Ján Karaba, zodpovie, aké zmeny predstavuje novela pre existujúcich výrobcov z OZE a čo je nutné urobiť pri prechode pod jednotného výkupcu. Venovať sa budeme aj téme ako postaviť Lokálny zdroj a pozrieme sa aj na iné možnosti podpory pre stavbu OZE. V závere prvého bloku bude priestor na otázky a diskusiu. 

Druhá časť bude venovaná výhradne G – komponentu, ktorý sa vláde podarilo do novely pretlačiť aj napriek skutočnosti, že poplatok označil Ústavný súd SR za protiústavný. Zodpovieme, čo sa zavedením tohto poplatku priamo do zákona mení a predovšetkým to, čo je neoprávnená dodávka do siete. Vysvetlíme, na čo si dať pozor a do kedy je nutné splniť si povinnosti vyplývajúce z povinného uzavretia zmluvy o prístupe a povieme, či je niekto oslobodený od uzavretia tejto zmluvy. Veľmi dôležitou otázkou bude teraz, či sa súdiť alebo nesúdiť o zaplatené platby do roku 2018. O čom hovorí rozhodnutie Krajského súdu v Žiline zo septembra 2018? 

Tešíme sa na stretnutie v stredu, dňa 12. decembra 2018 od 8:00 hod., začiatok prednášok je o 8:30. v priestoroch bratislavského hotelaVienna House Easy Bratislava

Galvániho ul. 28. Právne poradenstvo poskytne na tomto podujatí kancelária Dvořák Hager & Partners, advokátska kancelária, s.r.o. 

Kapacita je naplnená, prihlasovanie zastavené, ďakujeme.

Vstupné pre členov SAPI - 35 eur/bez DPH. 

Vstupné pre nečlenov - 50 eur/bez DPH. 


Cena zahŕňa aj občerstvenie. Bude nachystané od 8:00.


Program:

1. blok: Povinnosti pre výrobcov z OZE podľa novely 309/2018 

8:30 - 10:30 

- riziká a nedostatky novely 

- zmeny pre existujúcich výrobcov z OZE 

- znázornenie nových vzťahov v energetike 

- nové druhy podpory a lokálny zdroj 

- výhľad pre rozvoj OZE voči existujúcej a pripravovanej legislatíve 


Prestávka 15 min.


2. blok: G-komponent podľa novely 309/2018 

10:45 - 11:30 

- aktuálne dianie v svetle potvrdzujúcich rozsudkov na krajských súdoch, príklad 

- aké bude postavenie výrobcov po prijatej novele, rozdiel oproti stavu doteraz, sankcie 

Prednášajúci: exkluzívny hosť RNDr. Karol Galek, MSc., poslanec NR SR, člen hospodárskeho výboru, expert na energetiku 

Ing. Ján Karaba, MSc., člen výkonného výboru SAPI, Solarenergia s.r.o 

Mag. Annamária Tóthová, partnerka, Dvořák Hager & Partners, advokátska kancelária, s.r.o. 

Mgr. Ján Macej, PhD., advokát, Dvořák Hager & Partners, advokátska kancelária, s.r.o.


Prijmite pozvanie na toto špecializované podujatie, ktoré vám ešte pred účinnosťou zákona vysvetlí všetko podstatné. Bude dostatok času aj na otázky a diskusiu. 

Veronika Galeková & SAPI

Komentáre

Súvisiace

Webinár SAPI pripravuje výrobcov na aukcie aj na modernizáciu elektrární

Video záznam z webinára SAPI 10.12.2020

17. 12. 2020VIAC

 

Pozvánka na webinár „Dizajn a realizácia moderných fotovoltických elektrární“

Dňa 10. decembra 2020 prebehne v čase od 13:00 do 15:30 hod prostredníctvom platformy ZOOM špecializovaný webinár SAPI „Dizajn a realizácia moderných fotovoltických elektrární.“ Seminár predstaví tie najmodernejšie, komerčne dostupné fotovoltické technológie, materiály a prístupy, ktoré sa dajú využiť pri návrhu a realizácii fotovoltickej elektrárne s výkonom 1 MWp a viac.

03. 12. 2020VIAC

 

Výročný seminár SAPI: stopstav by sa mal definitívne stať minulosťou

Vyvrcholením utorkového seminára SAPI „Fotovoltika a OZE v roku 2021“ bola odborná diskusia o slovenskej obnoviteľnej energetike do roku 2030. Pod moderátorskou taktovkou riaditeľa SAPI Jána Karabu diskutovali Andrej Juris (predseda ÚRSO), Karol Galek (štátny tajomník MH SR), Michal Pokorný (vrchný riaditeľ úseku SED a obchodu SEPS), Pierre Poncik (riaditeľ úseku obchodu, trhovej regulácie a dispečingu Slovenské elektrárne) a advokát Pavol Poláček (Poláček & Partners).

29. 10. 2020VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek