Nové formy podpory rozvoja OZE

SAPI
22. 02. 2023Záujem o obnoviteľné zdroje zaujal aj RTVS, ktorá v krátkej reportáži poukázala na obrovský záujem domácností a tiež priblížila možnosti, ako získať podporu pre vlastné obnoviteľné zdroje. 

Okrem Zelenej domácnostiam je totiž  dostupný aj program Obnov dom, ktorého pilotnú výzvu uzavrú už koncom mesiaca. Nový program je plánovaný do 2026 a uvoľniť by mal postupne až 500 miliónov eur. Je pozitívne, že štát začína aktívnejšie podporovať domácnosti pri prechode na OZE, pretože práve výroba pre vlastnú spotrebu je cestou do budúcnosti. Stimuly však potrebuje aj verejný sektor. Tu plánuje MIRRI vyhlásiť z Programu Slovensko v aktuálnom roku až 138 výziev za 5,8 miliardy eur. Podľa ministerky Remišovej pôjdu výzvy na podporu základných škôl, rekonštrukcie ciest, podporu zamestnanosti, no aj na ochranu prírody a obnoviteľné zdroje energie.

Komentáre

Súvisiace

Záujem o OZE prevyšuje očakávania

Situácia na trhu nahráva obnoviteľným zdrojom. Tie už nepredstavujú len akýsi imidž firmy, ale stávajú sa konkurenčnou výhodou a firma, ktorá sa neskoro zobudí, môže v budúcnosti čeliť existenčným problémom.

07. 03. 2023VIAC

 

Minister Sulík prehodnotil kritéria programu Zelená domácnostiam

Po nedávnom fiasku s dotáciami pre domácnosti sa Zelená domácnostiam vracia k pôvodnej schéme a program bude podporovať všetky ciele. Je to výborná správa pre domácnosti aj pre celý sektor a veríme, že ďalšie nápady na zmeny už budú dlhšie konzultované s odbornou verejnosťou. Pozitívna správa je aj dodatočných 30 miliónov eur vyčlenených na najbližšie kolo a rovnako pozitívne vnímame aj kroky, ktoré majú viesť k tomu, aby sa k dotáciám mohol dostať každý, kto má reálny záujem.

08. 06. 2022VIAC

 

SAPI: Zelená domácnostiam je konečne nastavená zmysluplne

Včerajšia tlačová konferencia ministra hospodárstva a generálneho riaditeľa Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry predstavila najnovšiu podobu programu Zelená domácnostiam. Po májovom fiasku sa ministrovi Sulíkovi a SIEA podarilo nájsť nastavenie, vďaka ktorému bude program fungovať spoľahlivo a efektívne.

07. 06. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek