Energetická efektívnosť v malých a stredných podnikoch

29.06.2022

SAPI
28. 06. 2022Cieľ: informovať združenia MSP, spolu so samotnými MSP a organizácie zaoberajúce sa energetickou efektívnosťou v MSP o výhodách energetických auditov a ďalšej implementácii odporúčaných opatrení na úsporu energie a zvýšenie energetickej efektívnosti v podnikoch.

Kontext: Politický rámec Európskej komisie pre klímu a energetiku do roku 2050 sa zameriava na energetický prechod, ktorý zásadne prehodnocuje spotrebu energie. Energetická efektívnosť, ktorá bude aplikovaná “skôr ako neskôr” výrazným spôsobom zrýchli prechod na nízkouhlíkové hospodárstvo.Uvedený prechod by mohol podporiť európske hospodárstvo vďaka zvýšeným investíciám do prelomových technológií a nízkouhlíkových zdrojov energie, ako sú obnoviteľné zdroje energie (OZE).

Organizátor: Slovenská inovačná a energetická agentúra v rámci projektu LEAP4SME.

Udalosť má hybridný charakter, môžete sa zúčastniť osobne na: Trnavská cesta 100, Bratislava, 6. poschodie alebo online po vyplnení formulára.

Viac info o udalosti a rečníkoch nájdete TU.

Komentáre

Súvisiace

Záujem českých inštalatérov o obnoviteľné zdroje rýchlo rastie

Česká republika eviduje nielen rastúci záujem o inštaláciu fotovoltických zariadení, ale aj o rekvalifikáciu pracovnej sily. Hoci ešte nejaký čas potrvá, kým sa plne pokryjú potreby trhu a vyrieši sa problematika nedostatku inštalatérov, tento impulz dáva jasne najavo, že pracovníci vidia sektor OZE ako perspektívny a chcú sa v ňom pohybovať čoraz viac.

21. 09. 2023VIAC

 

Slovenský priemysel ozelenie - z Modernizačného fondu sa rozdelí takmer pol miliardy eur

Až šesť priemyselných podnikov uspelo pri žiadosti o financie z Modernizačného fondu na svoje projektové zámery. Najväčší podiel dostane košický U.S. Steel - až 300 miliónov eur bude môcť využiť na dekarbonizáciu svojej výroby skrz investície do elektrických pecí.

21. 09. 2023VIAC

 

V Česku narástol počet požiarov fotovoltiky spojených s jej neodbornou inštaláciou

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě informovala, že v priebehu prvého polroka zaznamenala už 45 prípadov požiaru fotovoltických inštalácií. Pre porovnanie, v predchádzajúcich rokoch nastalo približne 15 takýchto udalostí ročne.

07. 09. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek