ENERGETICKÁ BEZPEČNOSŤ SLOVENSKA V KONTEXTE VOJNOVÉHO KONFLIKTU V SUSEDNOM ŠTÁTE

23.03.2022

SAPI
16. 03. 2022Slovenská klimatická iniciatíva

23.3. 2022, o 17:00 , HUB HUB (Mlynské nivy 16, Twin City C)


ENERGETICKÁ BEZPEČNOSŤ SLOVENSKA V KONTEXTE VOJNOVÉHO KONFLIKTU V SUSEDNOM ŠTÁTE


Vysoké ceny energií zasiahli najviac bežných spotrebiteľov a podniky. Ruská invázia na Ukrajine situáciu ešte viac komplikuje. Okrem vysokých cien musíme riešiť aj geopolitické súvislosti. Všetky krajiny závislé na dovozoch energetických surovín z Ruska aktuálne uvažujú, aké majú alternatívy a prehodnocujú svoje energetické stratégie. Slovensko nie je výnimkou. Aké máme možnosti? 

 

·         Ako rýchlo vieme nahradiť plyn za iné zdroje?

·         Ako dosiahnuť energetickú bezpečnosť na Slovensku?

·         Je Green Deal záťaž alebo jasná trajektória?

 

Diskutivať budú:

@Karel Hirman

Jan Karaba

Martin Hojsik


Moderuje: Daniela Pirselova, zakladateľka @CLIMATE CONFERENCE SLOVAKIA, poradkyňa pre komunikáciu klimatickej krízy Unia miest Slovenska ÚMS


Registrácia na podujatie v HUB HUB: https://bit.ly/3whwOLF


Registrácia online: https://bit.ly/36rpu56Zo strašiaka obnoviteľných zdrojov, zvyšovania energetickej efektívnosti a úspor sa aj vďaka vysokým cenám a vojne stáva reálna a ekonomicky realizovateľná alternatíva. Doteraz sme boli presvedčení, že transformácia bude ekologická, či klimatická nevyhnutnosť. Dnes sa zdá, že to bude nevyhnutnosť aj politická, bezpečnostná a ekonomická.

Komentáre

Súvisiace

Odkiaľ vietor fúka? Ako ďalej s  veternou energiou na Slovensku

Portál EURACTIV Slovensko Vás pozýva na online diskusiu s názvom Odkiaľ vietor fúka? Ako ďalej s  veternou energiou na Slovensku, ktorá sa uskutoční 18.4.2023 v čase od 10:00 do 11:30.

27. 03. 2023VIAC

 

URBATECH

V závere marca sa v Českých Budějoviciach predstaví pilotný ročník konferencie URBATECH, ktorý je určený najmä pre zástupcov samospráv, miest a obcí, na svoje si tu však rozhodne príde aj širšia verejnosť.

15. 02. 2023VIAC

 

AMPER 2023

Od 21. do 23. marca nám budú v Brne na medzinárodnom veľtrhu AMPER predstavené najnovšie riešenia a inovácie v elektropriemysle.

15. 02. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek