ENERGETICKÁ BEZPEČNOSŤ SLOVENSKA V KONTEXTE VOJNOVÉHO KONFLIKTU V SUSEDNOM ŠTÁTE

23.03.2022

SAPI
16. 03. 2022Slovenská klimatická iniciatíva

23.3. 2022, o 17:00 , HUB HUB (Mlynské nivy 16, Twin City C)


ENERGETICKÁ BEZPEČNOSŤ SLOVENSKA V KONTEXTE VOJNOVÉHO KONFLIKTU V SUSEDNOM ŠTÁTE


Vysoké ceny energií zasiahli najviac bežných spotrebiteľov a podniky. Ruská invázia na Ukrajine situáciu ešte viac komplikuje. Okrem vysokých cien musíme riešiť aj geopolitické súvislosti. Všetky krajiny závislé na dovozoch energetických surovín z Ruska aktuálne uvažujú, aké majú alternatívy a prehodnocujú svoje energetické stratégie. Slovensko nie je výnimkou. Aké máme možnosti? 

 

·         Ako rýchlo vieme nahradiť plyn za iné zdroje?

·         Ako dosiahnuť energetickú bezpečnosť na Slovensku?

·         Je Green Deal záťaž alebo jasná trajektória?

 

Diskutivať budú:

@Karel Hirman

Jan Karaba

Martin Hojsik


Moderuje: Daniela Pirselova, zakladateľka @CLIMATE CONFERENCE SLOVAKIA, poradkyňa pre komunikáciu klimatickej krízy Unia miest Slovenska ÚMS


Registrácia na podujatie v HUB HUB: https://bit.ly/3whwOLF


Registrácia online: https://bit.ly/36rpu56Zo strašiaka obnoviteľných zdrojov, zvyšovania energetickej efektívnosti a úspor sa aj vďaka vysokým cenám a vojne stáva reálna a ekonomicky realizovateľná alternatíva. Doteraz sme boli presvedčení, že transformácia bude ekologická, či klimatická nevyhnutnosť. Dnes sa zdá, že to bude nevyhnutnosť aj politická, bezpečnostná a ekonomická.

Komentáre

Súvisiace

Konferencia Exergie o priemyselných tepelných čerpadlách

Dávame vám do pozornosti konferenciu s názvom „Průmyslová a tepelná čerpadla“ ktorá prebehne dňa 30. novembra 2022 v Countryard by Mariot v Brne.

18. 11. 2022VIAC

 

PRŮMYSLOVÁ TEPELNÁ ČERPADLA

Jediná konferencia v ČR plne dedikovaná progresívnu technológiu priemyselných tepelných čerpadiel, teda segmentu s mnohomiliardovým potenciálom v ČR, ktorý je dnes na samom počiatku.

11. 11. 2022VIAC

 

SAPI Energy Conference 2022 pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky

Len mesiac nás delí od 12. ročníka podujatia SAPI Energy Conference 2022, ktoré otvorí najhorúcejšie témy slovenskej energetiky. Podujatie pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky bude tento rok výnimočné tak rozsahom a témami, ako aj vzácnymi hosťami, medzi ktorými nebude chýbať ani pani prezidentka.

11. 10. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek