EDC už slúži na zdieľanie elektriny medzi účastníkmi na trhu

SAPI
26. 10. 2023Od spustenia Energetického dátového centra, ktoré nastalo začiatkom októbra, sa už naplno využíva jedna z jeho očakávaných funkcií. Ako uviedlo OKTE, od 14. októbra dochádzalo cez EDC ku každodennému zdieľaniu elektriny medzi účastníkmi na trhu. 

Kým zdieľanie elektriny patrí do prvej fázy spustenia EDC, OKTE pripomína, že na ďalšiu z jeho dôležitých úloh - agregáciu flexibility - si bude ešte potrebné počkať, keďže bude umožnená až v ďalšej fáze jeho fungovania. Teší nás však, že sa začína ukazovať význam EDC pre fungovanie nových účastníkov na trhu a že už začína napĺňať očakávania, ktoré sme v neho mali.

Komentáre

Súvisiace

OKTE vyhlásil aukciu záruk pôvodu elektriny

V poradí ôsmu elektronickú aukciu záruk pôvodu elektriny z OZE plánuje OKTE vyhlásiť vo štvrtok 4. augusta o 9:00. Príjem objednávok uzatvoria o 13:00, následne by mala byť aukcia vyhodnotená o 15:00 toho istého dňa.

27. 07. 2022VIAC

 

OKTE zverejnil údaje o trhu s elektrinou za rok 2020

OKTE vo svojom reporte zverejnenom minulý týždeň zhrnul situáciu na trhu s elektrinou za uplynulý rok, ktorý bol poznačený pandémiou.

08. 03. 2021VIAC

 

Štát začal riešiť historický dlh

OKTE je zúčtovateľom podpory len prvý rok a už sa ocitá vo vážnych problémoch, keďže má sekeru vo výške viac než 100 miliónov eur. Situácia je dôsledkom neodbornej regulácie bývalého vedenia ÚRSO, ktorá zároveň spôsobila aj tzv. historický dlh voči distribučným spoločnostiam, vo výške viac než 300 miliónov eur.

30. 11. 2020VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek