Dôležitá diskusia o budúcnosti slovenskej energetiky

SAPI
28. 06. 2023
EURACTIV začiatkom týždňa organizoval ďalšiu zaujímavú diskusiu, tentokrát na tému bariér pri zavádzaní zelených zdrojov na Slovensku. Verejnosť, samosprávy aj firmy vnímajú obnoviteľné zdroje ako cestu k energetickej sebestačnosti a nižším cenám energií, no rozvoj OZE brzdia napríklad regulačné prekážky, nedostatok flexibility sústavy, pomalá digitalizácia a bariéry zdieľania energie. Minister životného prostredia Milan Chrenko, minister hospodárstva Peter Dovhun, riaditeľ odboru Zelenej ekonomiky, Sekcia Plánu obnovy, Úrad vlády SR Henrich Krejčí, predseda predstavenstva ZSE a VSE Holding Markus Kaune a člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku rozvoja, investícií a obstarávania, SEPS Martin Riegel sa pokúsili zodpovedať na otázky ohľadom rozvoja a bariér OZE. 

Hovorilo sa však aj o možnostiach rozvoja OZE a o tom, aké investície do prenosovej sústavy budú potrebné. Sme veľmi radi, že sa diskusie zúčastnili ministri kľúčových rezortov a veríme, že sa podarí zaviesť mnohé zo zmienených vecí čo najskôr do praxe.

Komentáre

Súvisiace

Príprava pravidiel pre veternú energiu nenapreduje dostatočne rýchlo

Zo Správy o pokroku v implementácii Plánu obnovy a odolnosti SR vyplýva, že Slovensko sa zatiaľ v príprave pravidiel pre výstavbu nových veterných elektrární príliš neposunulo.

14. 03. 2024VIAC

 

Slovensko podpísalo memorandum s japonským výrobcom fotovoltických panelov

Počas pracovnej cesty ministerky hospodárstva SR Denisy Sakovej prišlo i na tému fotovoltiky a jej rozvoja. Pani ministerka totiž podpísala memorandum o porozumení s japonským výrobcom solárnych panelov, spoločnosťou Sekisui Chemical.

14. 02. 2024VIAC

 

MH SR by malo prehodnotiť klimatické ciele v NECP

Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE (SAPI) vyzýva Ministerstvo hospodárstva SR (MH SR), aby prehodnotilo klimatické ciele stanovené v Národnom energetickom a klimatickom pláne. Plánovaný podiel OZE na domácej spotrebe energie vo výške 23% je podľa asociácie málo ambiciózny, keďže Slovensko má ďaleko vyšší potenciál.

13. 02. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek