Dôležitá diskusia o budúcnosti slovenskej energetiky

SAPI
28. 06. 2023
EURACTIV začiatkom týždňa organizoval ďalšiu zaujímavú diskusiu, tentokrát na tému bariér pri zavádzaní zelených zdrojov na Slovensku. Verejnosť, samosprávy aj firmy vnímajú obnoviteľné zdroje ako cestu k energetickej sebestačnosti a nižším cenám energií, no rozvoj OZE brzdia napríklad regulačné prekážky, nedostatok flexibility sústavy, pomalá digitalizácia a bariéry zdieľania energie. Minister životného prostredia Milan Chrenko, minister hospodárstva Peter Dovhun, riaditeľ odboru Zelenej ekonomiky, Sekcia Plánu obnovy, Úrad vlády SR Henrich Krejčí, predseda predstavenstva ZSE a VSE Holding Markus Kaune a člen predstavenstva a vrchný riaditeľ úseku rozvoja, investícií a obstarávania, SEPS Martin Riegel sa pokúsili zodpovedať na otázky ohľadom rozvoja a bariér OZE. 

Hovorilo sa však aj o možnostiach rozvoja OZE a o tom, aké investície do prenosovej sústavy budú potrebné. Sme veľmi radi, že sa diskusie zúčastnili ministri kľúčových rezortov a veríme, že sa podarí zaviesť mnohé zo zmienených vecí čo najskôr do praxe.

Komentáre

Súvisiace

Ministerstvo hospodárstva nestihlo ďalší termín

Celosvetový trend zachytený v predchádzajúcej správe je pozitívny, návrat do slovenských reálií nás však trošku schladí. Rezort hospodárstva totiž nestihol poslať Európskej komisii k 15. marcu správu o pokroku v plnení svojho národného energetického plánu.

05. 04. 2023VIAC

 

Česká republika ide príkladom v podpore OZE

Od zmeny vlády v roku 2020 si mnohí zástancovia zelenej energie sľubovali veľa. Nová vláda dokonca vo svojich cieľoch podporu OZE spomínala a Ministerstvo hospodárstva aj podniklo niektoré dôležité kroky. Žiaľ, stále máme ďaleko k masívnemu rozvoju zelených zdrojov.

15. 03. 2023VIAC

 

Ministerstvo životného prostredia sa prikláňa k podpore geotermálnych zdrojov

O potenciáli geotermálnej energie na Slovensku, aj k tomu, ako sa tento potenciál nevyužíva, sme v minulosti informovali už niekoľkokrát. Minulý týždeň sa však k tomuto sektoru obnoviteľnej energie vyjadrilo aj Ministerstvo životného prostredia SR.

15. 02. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek