CEEC 2019 otvorí opäť aktuálne témy

SAPI
28. 10. 2019V dňoch od 18. do 19. novembra 2019 sa v priestoroch Grand Hotel River Park  v Bratislave uskutoční už 13. ročník prestížnej konferencie Central European Energy Conference 2019 (CEEC 2019). Cieľom konferencie je zhodnotiť a diskutovať o energetických politikách a energetickej bezpečnosti. Konferencia má ambície združiť popredných odborníkov a subjekty z energetického sektora v regióne strednej Európy a hľadať lepšie riešenia pre energetickú politiku EÚ a krajín strednej Európy.

V poradí už 13. ročník CEEC sa bude venovať energetickej bezpečnosti zahrnutej v agende slovenského predsedanie v OBSE, úspechom Energetickej únie po piatich rokoch od spustenia, dôsledkom svetových trendov a konkurencieschopnosti EU v týchto oblastiach. Veľký dôraz sa bude klásť aj na otázku spotreby plynu a dodávky suroviny do Európy, klimatickým otázkam, či možnosti krajín V4 plniť záväzky voči EÚ do roku 2020 v oblasti podpory obnoviteľných zdrojov energie (OZE).  

Konferenciu otvoria Minister hospodárstva SR Peter Žiga, Predseda OBSE Miroslav Lajčák, viceprezident Európskej komisie, Maroš Šefčovič a za organizátora riaditeľ CEEC, Alexander Duleba. Klimatickým zmenám a OZE bude venovaný druhý deň konferencie (19. november 2019) a v dvoch paneloch sa postupne otvoria témy čistej klímy a klimaticky neutrálnej planéty a následne aj téma OZE a plnenia záväzkov do roku 2020. Za Slovensku klimatickú iniciatívu (SKI) sa panelu zúčastní Ján Karaba (SAPI).

Na konferenciu sa môžete prihlásiť už len do 1. novembra 2019 prostredníctvom formulára na stránke CEEC. Kapacita je limitovaná, preto odporúčame formulár vyplniť čím skôr.

 

Komentáre

Súvisiace

Solární energie a akumulace v ČR

Už 30. mája nás v Prahe privíta Solární asociace na 7. ročníku konferencie Solární energie a akumulace v ČR. Počas celodenného programu sa otvoria najaktuálnejšie témy v oblasti obnoviteľných zdrojov.

16. 05. 2023VIAC

 

Registrácia na SAPI Energy Conference 2023 je oficiálne spustená

Od dnešného dňa máte možnosť zaregistrovať sa na tohtoročnú SAPI Energy Conference, ktorá sa uskutoční 4. a 5. októbra v Hoteli Senec. Dvojdňový program, ako aj registračný formulár, môžete nájsť na našej webovej stránke.

03. 05. 2023VIAC

 

Odkiaľ vietor fúka? Ako ďalej s  veternou energiou na Slovensku

Portál EURACTIV Slovensko Vás pozýva na online diskusiu s názvom Odkiaľ vietor fúka? Ako ďalej s  veternou energiou na Slovensku, ktorá sa uskutoční 18.4.2023 v čase od 10:00 do 11:30.

27. 03. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek