CEEC 2019 otvorí opäť aktuálne témy

SAPI
28. 10. 2019V dňoch od 18. do 19. novembra 2019 sa v priestoroch Grand Hotel River Park  v Bratislave uskutoční už 13. ročník prestížnej konferencie Central European Energy Conference 2019 (CEEC 2019). Cieľom konferencie je zhodnotiť a diskutovať o energetických politikách a energetickej bezpečnosti. Konferencia má ambície združiť popredných odborníkov a subjekty z energetického sektora v regióne strednej Európy a hľadať lepšie riešenia pre energetickú politiku EÚ a krajín strednej Európy.

V poradí už 13. ročník CEEC sa bude venovať energetickej bezpečnosti zahrnutej v agende slovenského predsedanie v OBSE, úspechom Energetickej únie po piatich rokoch od spustenia, dôsledkom svetových trendov a konkurencieschopnosti EU v týchto oblastiach. Veľký dôraz sa bude klásť aj na otázku spotreby plynu a dodávky suroviny do Európy, klimatickým otázkam, či možnosti krajín V4 plniť záväzky voči EÚ do roku 2020 v oblasti podpory obnoviteľných zdrojov energie (OZE).  

Konferenciu otvoria Minister hospodárstva SR Peter Žiga, Predseda OBSE Miroslav Lajčák, viceprezident Európskej komisie, Maroš Šefčovič a za organizátora riaditeľ CEEC, Alexander Duleba. Klimatickým zmenám a OZE bude venovaný druhý deň konferencie (19. november 2019) a v dvoch paneloch sa postupne otvoria témy čistej klímy a klimaticky neutrálnej planéty a následne aj téma OZE a plnenia záväzkov do roku 2020. Za Slovensku klimatickú iniciatívu (SKI) sa panelu zúčastní Ján Karaba (SAPI).

Na konferenciu sa môžete prihlásiť už len do 1. novembra 2019 prostredníctvom formulára na stránke CEEC. Kapacita je limitovaná, preto odporúčame formulár vyplniť čím skôr.

 

Komentáre

Súvisiace

Na ťahu sú obnoviteľné zdroje: Je Slovensko pripravené?

Portál EURACTIV Slovensko Vás pozýva na online diskusiu s názvom Na ťahu sú obnoviteľné zdroje: Je Slovensko pripravené?, ktorá sa uskutoční 17. júna 2022 v čase od 10:00 do 11:30. Partnerom podujatia je SPP.

10. 06. 2022VIAC

 

SAPI na konferencii Smart Energetika 2022: Energetika mobilizuje všetky alternatívne zdroje

Je slovenská energetika pripravená zvládať zložitú situáciu? Ako ovplyvní podpora Ukrajiny a ekonomické sankcie voči Rusku trh s energiami a ako sa s dôsledkami vyrovnať? Zostanú klimatické ciele len papieri a budeme v novej situácii meniť rozvojové priority, podporené európskym Plánom obnovy a odolnosti?

21. 04. 2022VIAC

 

Podujatie SIEA: OZE ako alternatíva k fosílnym zdrojom energie

Pozývame vás na podujatie organizované Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou (SIEA), ktoré sa bude konať 5.5.2022 od 13:00 do 15:00 v rámci projektu SHREC s názvom OZE ako alternatíva k fosílnym zdrojom energie.

21. 04. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek