Biznis Tuesdays - Výstavba a prevádzka vlastného fotovoltického zdroja elektriny

14.03.2023

SAPI
07. 02. 2023V časoch pretrvávajúcej neistoty pri cenách energií a postupného uvoľňovania bariér na pripájanie nových obnoviteľných zdrojov je čoraz viac spotrebiteľov motivovaných k investícii do vlastného fotovoltického zdroja elektriny, ktorého súčasťou je často aj akumulácia elektriny. S produkciou vlastnej elektriny sa však nespájajú iba benefity, ale aj určité legislatívne povinnosti, ktoré musí aktívny odberateľ spĺňať. Zároveň je potrebné klásť dôraz aj na nastavenie štandardov inštalácie, aby sa zachovala bezpečnosť a spoľahlivosť vlastných zdrojov.

Túto tému sa pokúsime priblížiť na najbližšom podujatí zo série SAPI Biznis Tuesdays, ktoré bude výnimočné tým, že SAPI prvýkrát predstaví svoj nový Kódex inštalatéra FVE. Následne sa priamo od experta zo spoločnosti Ecoprodukt dozvieme, aké sú technické a komerčné riešenia pre akumuláciu ako súčasť firemných fotovoltických elektrární. Zástupca spoločnosti Sféra nám povie, aké povinnosti vyplývajú pre účastníkov trhu s elektrinou s vlastným fotovoltickým zdrojom a technický expert zo spoločnosti IFT InForm Technologies nám vysvetlí požiadavky PDS a technické riešenia pre vzdialené dispečerské riadenie.

Nenechajte si ujsť tento odborný seminár, po ktorého konci bude už tradične priestor aj na networking.

Viac informácií, program a prihlášku nájdete na https://www.sapiconference.sk/biznis-tuesdays-2023

Komentáre

Súvisiace

Biznis Tuesdays - Nová energetická legislatíva a jej dopady na odvetvie OZE

Aj Vás zaujíma, čo sa tento rok zmenilo v najdôležitejších energetických zákonoch? Príďte sa to dozvedieť priamo od odborníkov

11. 11. 2022VIAC

 

SAPI Energy Conference 2022 pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky

Len mesiac nás delí od 12. ročníka podujatia SAPI Energy Conference 2022, ktoré otvorí najhorúcejšie témy slovenskej energetiky. Podujatie pod záštitou prezidentky Slovenskej republiky bude tento rok výnimočné tak rozsahom a témami, ako aj vzácnymi hosťami, medzi ktorými nebude chýbať ani pani prezidentka.

11. 10. 2022VIAC

 

Konferencia SAPI: Predpredaj vstupeniek za akciovú cenu sa končí už o týždeň

V novembri sa uskutoční už 12. ročník SAPI konferencie, ktorá opäť otvorí aktuálne témy zo sveta udržateľnej energetiky.

13. 09. 2022VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek