9. ročník Týždňa zelených budov

SAPI
18. 09. 2019Slovenská rada pre zelené budovy (SKGBC) už po deviatykrát organizuje Týždeň zelených budov na Slovensku. Aj tento rok prebehne súčasne so Svetovým týždňom zelených budov (World Green Building Week). Ide o celosvetovú kampaň zameranú na propagáciu trvalej udržateľnosti, ochranu životného prostredia, ekologického spôsobu života a zdravého bývania.

  

Podujatie Týždeň zelených budov sa bude konať od 23.9. do 29.9. v Bratislave. Hlavným mottom tohtoročnej kampane je: Spoločnými silami za ekologické, zdravé a klimaticky odolné prostredie pre všetkých.

Cieľom projektu je v čo najväčšej miere podporiť nové postupy a spôsoby so zameraním na zníženie emisií uhlíka (CO2), ktoré produkujú budovy. Najnovšie prieskumy totiž dokazujú, že práve domy a stavby sú zodpovedné za 39 percent svetových energetických emisií uhlíka. Z toho 11% sa uvoľňuje počas výstavby a 28 % predstavuje prevádzkovú fázu – vykurovanie, či chladenie.

 

Podujatia v rámci Týždňa zelených budov na Slovensku:

Bližšie informácie a program podujatia: kliknite sem

Bližšie informácie a program podujatia: kliknite sem

Bližšie informácie a program podujatia: kliknite sem

Bližšie informácie a program podujatia: kliknite sem

Bližšie informácie a program podujatia: kliknite sem

V prípade záujmu o bližšie informácie nás neváhajte kontaktovať na adrese events@skgbc.org. 

Na stránke www.skgbc.org, nájdete podrobné informácie o programe a on-line prihlasovací formulár. 

Komentáre

Súvisiace

Solární energie a akumulace v ČR

Už 30. mája nás v Prahe privíta Solární asociace na 7. ročníku konferencie Solární energie a akumulace v ČR. Počas celodenného programu sa otvoria najaktuálnejšie témy v oblasti obnoviteľných zdrojov.

16. 05. 2023VIAC

 

Registrácia na SAPI Energy Conference 2023 je oficiálne spustená

Od dnešného dňa máte možnosť zaregistrovať sa na tohtoročnú SAPI Energy Conference, ktorá sa uskutoční 4. a 5. októbra v Hoteli Senec. Dvojdňový program, ako aj registračný formulár, môžete nájsť na našej webovej stránke.

03. 05. 2023VIAC

 

Odkiaľ vietor fúka? Ako ďalej s  veternou energiou na Slovensku

Portál EURACTIV Slovensko Vás pozýva na online diskusiu s názvom Odkiaľ vietor fúka? Ako ďalej s  veternou energiou na Slovensku, ktorá sa uskutoční 18.4.2023 v čase od 10:00 do 11:30.

27. 03. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek