Vietor bude ešte lacnejší

SAPI
28. 04. 2021Veterná energia môže byť v budúcnosti pre investorov atraktívnejšia. Už v súčasnosti patrí medzi najlacnejšie zdroje energie, no podľa prieskumu, ktorý uskutočnilo Lawrence Berkeley National Laboratory medzi poprednými svetovými odborníkmi na veternú energiu, sa dá očakávať, že s technologickým a komerčným pokrokom sa budú náklady na veternú energiu naďalej znižovať. Pre Slovensko ide o veľmi dobrú správu, keďže vláda plánuje do roku 2030 vybudovať 500 MW nových veterných zdrojov.

Komentáre

Súvisiace

Energetická transformácia pokračuje, OZE sú stále na vzostupe

Spoločnosť Ember zverejnila správu o využití obnoviteľných a fosílnych zdrojov v európskej elektroenergetike za rok 2023 a výsledky nás rozhodne tešia.

14. 02. 2024VIAC

 

Protimonopolný úrad vykonal inšpekcie u podnikateľov vo fotovoltike

Dňa 6. 2. 2024 vykonal Protimonopolný úrad Slovenskej republiky u podnikateľov pôsobiacich v sektore fotovoltiky na základe podozrenia z uzavretia dohody obmedzujúcej súťaž neohlásené inšpekcie.

14. 02. 2024VIAC

 

Analýza Medzinárodnej agentúry pre energiu ukazuje trajektóriu rozvoja OZE v nadchádzajúcich rokoch

Podľa analýzy Renewables 2023, ktorú vydala Medzinárodná agentúra pre energiu (IEA), pribudlo v tomto roku celosvetovo až 510 GW nových obnoviteľných zdrojov. Najväčší podiel mala solárna energia, ktorá tvorila až 75% tohtoročnej inštalovanej kapacity.

17. 01. 2024VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek