Uniknutá správa o cenách energií

SAPI
01. 03. 2022Zverejnenie správy „Spoločná európska akcia pre dostupnejšiu, bezpečnejšiu a udržateľnejšiu energiu“ je naplánované na 2. marca, pod dohľadom výkonného podpredsedu Fransa Timmermansa. Dňa 15. februára však unikol dokument, ktorý obsahuje 12 prioritných opatrení, ktoré má Komisia vykonať. V prílohe III sa v texte navrhuje spoločný prístup k daniam z neočakávaných ziskov. Navrhuje tiež uverejnenie Usmernenia o reštrukturalizácii zastaraných schém podpory obnoviteľných zdrojov energie. Navrhuje tiež kroky na urýchlenie povoľovania nových projektov obnoviteľnej energie, najmä obmedzením postupov posudzovania vplyvov na životné prostredie, vyhlásením projektov obnoviteľnej energie za „prevažujúci verejný záujem“ v rámci environmentálneho práva. Naša partnerská asociácia SolarPower Europe už pracuje na pripomienkach k uniknutému dokumentu, ktoré zašle Európskej komisii.

Komentáre

Súvisiace

Nový trh s elektrinou

O novom trhu s elektrinou sme už v našich spravodajoch informovali. EÚ vo svojej iniciatíve pokračuje a plány začínajú naberať reálne kontúry. Komisia už predstavila svoj návrh.

21. 03. 2023VIAC

 

Nemci zvyšujú tlak na prechod na zelenú energetiku

Nemecko od vypuknutia vojny na Ukrajine čelí problémom v oblasti energetiky. Dôvodom je predčasné vypnutie jadrových elektrární, ktoré v kombinácii s nedostatkom plynu (na ktorý krajina výraznou mierou spoliehala) spôsobili nedostatok ponuky na trhy.

15. 03. 2023VIAC

 

Odpadové teplo by mohlo byť kľúčom k dekarbonizácii teplárenstva

Podľa najnovšej analýzy dánskej spoločnosti Danfoss máme už dnes prístup k zdroju, ktorý by nás mohol výrazne posunúť k naplneniu dekarbonizačných cieľov. Ide o odpadové teplo, ktoré vzniká ako vedľajší produkt priemyselných a energetických zariadení.

01. 03. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek