Podiel OZE na spotrebe energie v EÚ dosiahol 18%

Juraj Vedej

SAPI
27. 01. 2020Portál venergetike.sk informoval o podiele OZE na spotrebe energie v EÚ. Ten predstavoval v roku 2018 približne 18%, čo nie je najhoršie číslo, no mohlo by byť aj lepšie, ak by všetky členské štáty napĺňali svoje záväzky, pochvala patrí 12 štátom, ktoré svoje národný cieľ pre 2020 dosiahli už v roku 2018. Slovensko, na druhej strane zaostáva a chýba nám aj koncepčné riešenie, ako tento stav napraviť. V roku 2018 sme skončili pod 12% a za ostatné 2 roky sa toho tiež veľa nevybudovalo, aj keď treba povedať, že ministerstvo aspoň čiastočne prelomilo stopstav prostredníctvom zavedenia inštitútu Lokálneho zdroja a už rok sľubuje aukcie. Vyčlenené kapacity ale rozhodne stačiť nebudú, pre to sme zvedaví, ako sa Slovensko k tomuto zlyhaniu postaví.

 

Komentáre

Súvisiace

Začal sa COP26, Arnold kritizoval svetových lídrov

V nedeľu odštartoval summit COP26. Svetoví lídri sa už zhodli na zastavení deforestácie do roku 2030 a očakávame aj ďalšie dôležité rozhodnutia, zvlášť v oblasti energetiky, ktorá bude na programe vo štvrtok.

03. 11. 2021VIAC

 

Dostanú plynové kotly červenú?

Plyn je v ostatných týždňoch veľmi skloňované palivo. Slovensko patrí medzi najplynofikovanejšie krajiny v EÚ a na plyn sa aj dlhodobo spoliehame. Otázkou je, či si takúto slepú dôveru môžeme dovoliť.

28. 10. 2021VIAC

 

Organizácie vyzvali premiéra, aby podporil zvýšenie klimatických ambícií

Greenpeace Slovensko a Priatelia Zeme – CEPA vyzvali premiéra Eduarda Hegera, aby na zasadnutí Európskej rady podporil zvýšenie národných ambícií na energetickú efektívnosť a obnoviteľné zdroje.

28. 10. 2021VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek