EIB dala Slovensku odporúčania k eurofondom

SAPI
01. 06. 2022Európska investičná banka Slovensku navrhuje, aby viac ako desať percent z budúcich eurofondov vyčlenila na finančné nástroje, teda finančnú pomoc, ktorú musí prijímateľ štátu časom vrátiť. Najväčší potenciál využitia finančných nástrojov EIB vidí v investíciách do energetickej efektívnosti. V súvislosti s Európskou zelenou dohodou sa zvyšujú požiadavky na znižovanie energetickej náročnosti budov, čo si vyžiada väčšie investície ako doteraz. Európska zelená dohoda a snaha odstrihnúť sa od ruských fosílnych palív nás nútia zabrať v sektore obnoviteľných zdrojov. EIB si myslí, že pri hľadaní peňazí na ich rozvoj budú musieť zohrať hlavnú úlohu finančné nástroje. Najväčší potenciál na ich uplatnenie vidí banka pri bioplyne, veternej, vodnej a geotermálnej energii.

Komentáre

Súvisiace

Európsky parlament potvrdil nové cieľe pre využitie OZE

Európsky parlament definitívne schválil novú podobu smernice o energii z obnoviteľných zdrojov. Jednou z hlavných zmien bolo navýšenie cieľov pre podiel OZE na energetickej spotrebe - do roku 2030 by malo vyše 42% energií pochádzať z obnoviteľných zdrojov.

21. 09. 2023VIAC

 

Modernizácia prenosových sietí v EÚ neprebieha dostatočne rýchlo

Agentúra pre spoluprácu regulačných orgánov v oblasti energetiky (ACER) vydala koncom júla správu hodnotiacu pokrok v uvoľňovaní cezhraničných kapacít prenosových sietí.

09. 08. 2023VIAC

 

Ambicióznejšie ciele pre solárnu energiu v EÚ sa stávajú realitou

Podľa tlačovej správy asociácie SolarPower Europe, ktorej členom je aj SAPI, sa celoeurópske ciele pre solárnu energiu do roku 2030 navýšili o približne 63%. Vyplýva to z aktualizovaných Národných energetických a klimatických plánov, ktoré zatiaľ odovzdalo 12 členských štátov EÚ.

09. 08. 2023VIAC

VŠETKY AKTUALITY

Chcete dostávať najnovšie informácie?

Súhlasím so spracúvaním uvedených osobných údajov pre zasielanie noviniek