Zoznamy výrobcov s odopretou podporou na webe ÚRSO

Tak nám úrad poskytol informácie o tom komu je na rok 2015 odopretá podpora. Zoznamy za všetky tri RDS sú na tejto stránke: www.urso.gov.sk. Na tejto stránke je aj komentár k obsahu jednotlivých pdf súborov.

Všetkých, ktorých sa to týka, poprosím keby vyplnili nasledujúci formulár. Pod pojmom „splnenie povinností voči RDS“ je myslené zaslanie špeciálneho tlačiva, dokumentu. Ak ste neposlali – napíšte „nie“. Opätovne zopakujem, pre istotu – už len podpisom zmluvy a doložení cenového rozhodnutia ste si povinnosť splnili. Ale pre lepšie argumentovanie pri rokovaniach potrebujeme mať informáciu o rozsah odmietnutia, tým výrobcom čo si naplnili povinnosť aj duplicitne. To isté sa týka „splnenie povinnosti voči URSO“.

Veľmi pekne vás poprosím – nevymýšľajte si. Napíšte pravdu, pomôžete sebe aj ostatným. A ešte poprosím o rozšírenie tejto informácie ďalej.

 

Alebo tu: Formulár v samostatnom okne.

9 thoughts on “Zoznamy výrobcov s odopretou podporou na webe ÚRSO

 1. V tom zozname figuruje aj meno byvaleho ministra p.Lubomira Vazneho,tiez ma FVZ 10kW,aspon tak som niekde cital.To aj jemu odopreli podporu!???!!!

  • Nuz beťar jeden nezodpovedný
   Ale ono sa to meni tak treba sa ho spytat
   Lebo aj tu plati
   CO BOLO BOLO TERAZKY SOM MAJOR

 2. Všimol som si jednej skutočnosti. Zoznam obsahuje okrem iných dva stĺpce a splnení povinnosti voči RDS a voči ÚRSO. V zozname sú subjekty, ktoré si nesplnili ani jednu povinnosť, ale sú tu subjekty, ktoré si splnili povinnosť voči ÚRSO ale nie voči RDS. Tu sa pýtam, ako to je teraz s tým, že v zákone sa píše o „povinnostiach“ a nie o jednej „povinnosti“ (ja viem, že sa o tom už veľa popísalo, ale tu je to krásne vidno) ? Veď tento zoznam z ÚRSO poskytuje priamo odpoveď. Vidím to tak, že týmto zoznamom si ÚRSO stojace spolu na jednom konári s RDSkami podpílilo tento ich „neotrasiteľný“ konár.

  • Ja som presne ten pripad – poslal som doporucene oznamenia kvoli dovolenke az 18.8., pricom v zozname pri URSO mam ANO (splnena povinnost), pri RDS to je NIE … Obe oznamenia boli zaslane naraz.

 3. Je zaujímavé, ako teraz ÚRSO disponuje údajmi a vedia o tom kto si splnil povinnosti a kto si ich nesplnil. Mám jednu otázku:

  Prečo si tieto informácie neboli schopný zdielať vtedy, keď to bolo potrebné ? Teraz keď je „po funuse“ sa ÚRSO oháňa nejakými smiešnymi tabuľkami, z ktorých je jasne vidno, že tieto dva subjekty (RDS a ÚRSO) si informácie vedia zdielať.

  Za takýchto ľudí som na referende hlasoval 3 x NIE ???

 4. Prosím vie mi niekto poradiť, či je vôbec možné v zmysle zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám, požiadať RDS o poskytnutie informácie či eviduje moje oznámenie plánu dodávky na doplatok a straty s právom podpory, ktoré som im doporučene odoslal vo februári 2014 ako povinnú prílohu k žiadosti o uzatvorenie zmluvy o výkupe elektriny pre uplynulý rok 2014. Neviem totiž či sa tento zákon na RDS ako akciovú resp. obchodnú tzn. neverejnú inštitúciu vzťahuje, ale možno by mal keď štát vlastní „väčšinu“ a dopláca RDS rozdiel (stratu) pri výkupe elektriny z OZE. Ale asi mi túto info. nedajú, lebo by defakto priznali, že som si povinnosť splnil, navyše náš zmluvný vzťah skončil 31.12.2014 čo im len pridáva do karát. Ďakujem pekne za odpoveď.

  • Zjednodušená odpoveď je, že sa samozrejme dá. Oni ako komerčná spoločnosť to (asi) môžu odmietnuť. Ale podľa mnohých právnikov však v tomto prípade majú „zvláštny“ status, lebo zastupujú štát a teda sú prenesene orgán štátnej správy.
   Dnes bude aj článok s info žiadosťou na úrad. Tlačivo priložené s samozrejme môžte upraviť a poslať na RDS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *