Zastavme dovozné clá na solárne panely! Potrebujeme logo vašej spoločnosti.

Ďakujeme vám za podporu verejnej výzvy pre Európsku komisiu, aby splnila sľub a zrušila dovozné clá na solárne panely. V súčasnosti podpísalo list 35 združení a asi 100 firiem zaslalo svoje logo. Získali sme však nové informácie, ktoré naznačujú, že je veľmi pravdepodobné preskúmanie pred uplynutím platnosti, pričom sa tak môže stať veľmi skoro. Ak sa Komisia rozhodne začať preskúmanie pred uplynutím platnosti, obchodné opatrenia sa predĺžia o ďalších 12 až 15 mesiacov.

Potrebujeme preto čo najviac log, aby sme mohli spoločne vyvíjať tlak na Komisiu a na odstránenie týchto dovozných reštrikčných opatrení.

Svoje logo môžete pridať kliknutím na „Pridajte svoju firmu k listu“ alebo zaslaním e-mailu s logom spoločnosti na adresu k.thoring@solarpowereurope.org.

Ak Vás zaujíma, ktoré spoločnosti podpísali list, alebo akékoľvek iné otázky týkajúce sa obchodného prípadu, kontaktujte, prosíme, priamo SolarPower Europe.

Vopred ďakujeme za spoluprácu.

______

Pôvodný oznam

Európska komisia by mala do 3. septembra 2018 rozhodnúť o zrušení alebo zachovaní minimálnej dovoznej ceny (MIP) a obchodných ciel na solárne panely a články dovážané z tretích krajín. Je to výsledok dlhodobej a systematickej práce, ktorej súčasťou bola aj SAPI. Vďaka nášmu tlaku hlasovalo Slovensko proti predĺženiu dovozných opatrení.

Dňa 8. februára 2017 deklarovala Európska komisia, že do septembra 2018 postupne zruší dovozné clá a bariéry obchodu so solárnou energiou. Nakoľko by sa mohlo požadovať preskúmanie opatrení po uplynutí platnosti, nie je zaručené, že Komisia sľub splní. Ak sa Komisia rozhodne toto skúmanie začať, mohlo by to znamenať ďalších 12 až 15 mesiacov dovozných bariér.

Je načase pripomenúť Komisii, aby dodržala svoje slovo a odstránila 5 rokov trvajúce obchodné opatrenia, ktoré viedli iba k zníženiu dopytu po solárnych paneloch, strate pracovných miestach a k zníženiu konkurencieschopnosti domácich firiem. Komisia teraz musí preskúmať ďalšie možnosti a smerovania, (napríklad priemyselnú stratégiu pre solárnu energiu), ktorá môže podporiť celosvetovo podporiť rast hodnotový reťazec a naštartovať rast nášho sektora.

Ostatný list Európskej komisii podpísalo 14 slovenských firiem, ktoré reagovali na výzvu SAPI. Zrušenie dovozných ciel výrazne pomôže aj fotovoltike na Slovensku a zlepší konkurenčné prostredie. Technológie budú zároveň dostupnejšie, z čoho bude profitovať celá spoločnosť. Preto, ak chcete našej iniciatíve pomôcť, môžete tak urobiť stlačením tlačidla nižšie. Nezabudnite k tomuto verejnému listu, koordinovanému spoločnosťou SolarPower Europe, pridať aj svoje firemné logo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *