Výsledky rozporového konania na ÚRSO k vyhláške o elektroenergetike

Dňa 4.júla 2013 sa zástupca SAPI zúčastnil rozporového konania s ÚRSO k vyhláške ÚRSO o elektroenergetike. SAPI podávala viaceré závažné pripomienky. Máloktorým bolo vyhovené, avšak o niektorých, najmä o znižovaní výkupnej cene napriek narastajúcim nákladom nebolo ÚRSO ochotné vôbec diskutovať. Toto svedčí o význame pripomienkových konaní, keď ÚRSO trvá na svojom rozhodnutí napriek tomu, že ich nie je schopné akýmikoľvek číslami, či argumentami podložiť.

Jednou z kľúčových pripomienok, ktoré sa nám posadilo presadiť je zmena účinnosti vyhlášky z 1. júla 2013 na 1.január 2014, čo znamená, že vyhláška je stiahnutá zo zrýchleného legislatívneho konania. Tu sa ukazuje význam pripomienkového konania a obzvlášť svojvôľa úradu pre reguláciu siťových odvetví.

ÚRSO opäť raz úplne netransparentne a bez podporných argumentov znížilo výkupnú cenu pre slnečné zdroje, jediným ich dôkazom, že cenu je potrebné znížiť je, že: „…veď ešte stále je viac ako 200 žiadostí, ak by sa to neoplatilo, prečo si tí ľudia o to žiadajú?“…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.