TPS narástla o 10%

Ako upozornil server Energia.sk tak od 19. 8. 2014 sa zmenila výška TPS (tarify za prevádzkovanie systému) z 19,82 €/MWh na 21,82 €/MWh. Ako sa píše na serveri, tak ÚRSO svoje rozhodnutie nezdôvodnilo na základe čoho sa TPS zvyšuje. Vyhlásenie, že „„V distribučnej sústave SSE-D je najviac pripojených obnoviteľných zdrojov energie. Okrem toho počet slnečných dní presiahol odhadovaný počet, čo spolu viedlo k nutnosti sanovania zvýšených nákladov sústavy prostredníctvom zmeny TPS,“ uviedol pre portál energia.sk hovorca ÚRSO Miroslav Lupták.“ – www.energia.sk sa nedá považovať za zdôvodnenie.

Podstatná táto informácie je aj pre tých čo elektrinu z OZE a KVET spotrebovávajú pre seba v mieste výroby. Pre každú elektrinu, ktorú si vyrobia a spotrebujú sú podľa legislatívy ÚRSO povinný zaplatiť 100 % TPS a TSS. Touto sumou sú vlastne krátené doplatky za „zelenú“ elektrinu.

Bohužiaľ toto treba brať za a) ako nezvrátiteľný fakt, za b) ďalší dôkaz, že ÚRSO je natoľko nezávislé, že nemusí plniť zákony a ani svoje konanie zdôvodňovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.